Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poslední debata Nečase a Paroubka: nesmí se pískat a křičet

Česko

  16:01
PRAHA - Chystá se poslední útok na nerozhodnuté voliče. Finální dvě utkání lídrů ODS a ČSSD se připravují na středeční podvečer a čtvrteční večer. Představitele dvou nejsilnějších stran dnes čeká debata v rozhlase, o den později se utkají před televizními kamerami.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek (vpravo) a volební lídr a místopředseda ODS Petr Nečas byli 11. dubna v Praze hosty diskusního pořadu České televize Otázky Václava Moravce foto: ČTK

Podle sociologů krátce před volbami zůstává asi 8 procent voličů, kteří nejsou rozhodnuti, komu dají svůj hlas. A právě na ně se soustředí poslední akce politických stran. K těm nejsledovanějším patří závěrečné debaty šéfů ODS Petra Nečase a ČSSD Jiřího Paroubka.


První z duelů se koná ve středu od 17 hodin na Radiožurnálu. Podle komentátora Českého rozhlasu Petra Nováčka se dá očekávat, že politici budou opatrní."Teď jde o to, neříct něco strašně šíleného, protože do voleb zbývají už jenom desítky hodin. Kdyby se někomu z nich stal jakýsi malér, tak to může nepředvídatelně rozkolísat šance té strany," řekl Nováček Radiožurnálu.

Recenzi z rozhlasového duelu připravujeme.

Co chystají na závěr předvolebního období politické strany


Poslední šance polapit nerozhodnuté voliče budou mít politici ve čtvrtek. Od 21:00 poběží na ČT1 a ČT24 Otázky Václava Moravce Speciál, kde se proti sobě znovu postaví Nečas s Paroubkem.


Do studia si lídři mohou přivést dvacet svých lidí. Ti ale musí splňovat určitá pravidla. Musí být společensky oblečení, nesmí mít stranické šály ani žádné transparenty. Debatu také nesmí rušit pískotem nebo křikem. Tleskat ale prý mohou. Dalších dvacet lidí "dodá" Česká televize.


Podle informací Práva se politici budou muset vyrovnat s dotěrnými otázkami odborníků ke třem různým tématům. Zřejmě se bude mluvit o ekonomice, korupci a zahraniční politice. Každý z odborníků bude klást tři dotazy, na ekonomickou branži ČT pozvala mimo dalších Jana Švejnara a Michala Mejstříka z Institutu ekonomických studií FSV UK.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
LAKÝRNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 27 000 - 32 000 Kč