Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Smíchově nalezla policie mrtvého bezdomovce na invalidním vozíku

Česko

  12:48
V úterý dopoledne uzavřela policie část pražského Andělu. Zasahovala tam u mrtvého vozíčkáře, který podle mluvčího policistů Jana Rybanského zemřel přirozenou smrtí.

„V ulici Ostrovského byl nalezen muž bez známek života. Byl na vozíčku a neměl nohy,“ sdělil redakci iDNES.cz Rybanský. Souvislost mezi chybějícími končetinami a úmrtím však Rybanský vyloučil.

„Jednalo se o bezdomovce, ročník 1985, který zemřel přirozenou smrtí. Policie ihned na místě zjistila, že úmrtí je bez cizího zavinění,“ dodal mluvčí policie.

Na místě se dopoledne objevila i záchranná služba. Policie pak podle Rybanského celou událost zadokumentovala.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Anděl na Praze 5 je dlouhodobě problémovou lokalitou. Po posledních útocích, k nimž došlo v dubnu, zde policie posílila hlídky. „Anděl je frekventované místo, které musí být bezpečné. Viditelnější přítomnost strážníků a policistů v uniformách i v civilu by měla mít i preventivní charakter,“ uvedl tehdy pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Autor: