Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman po osmi dnech opustil nemocnici, v Lánech už přijal Schillerovou a Fialu

Česko

  10:55aktualizováno  15:48
Prezident Miloš Zeman ve středu dopoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze, kde byl hospitalizován posledních osm dní a dostával infuze. Na zámku v Lánech zahájil pracovní den, jednal s několika politiky z vládní i opoziční strany.

Aktuální politické otázky před říjnovými volbami Zeman odpoledne v Lánech probíral s předsedou ODS Petrem Fialou a dalším členem této strany Pavlem Blažkem. Na stole mezi nimi je vidět, že kromě sklenice vody a tmavého nápoje, zřejmě koly, má prezident i sklenici bílého vína.

Hospitalizován byl zejména kvůli dehydrataci, ke které může přispívat i diabetes, který Zeman dlouhodobě má. Požívání alkoholu lékaři v zásadě v takovém stavu nedoporučují.

Prezident Miloš Zeman přijal v Lánech šéfa ODS Petra Fialu s jeho spolustraníkem Pavlem Blažkem. (22. září 2021)

Fialovi prezident řekl, že odchodem vojáků z Afghánistánu se situace změnila a není potřeba směřovat k výdajům dvou procent hrubého domácího produktu na obranu.

Zeman odpoledne jednal i s šéfem SPD Tomiem Okamurou. Ještě před nimi se prezident setkal s vicepremiérkou a ministryní financí Alenou Schillerovou za ANO, která mu představila aktualizovaný návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun.

Na konci srpna Zeman apeloval na úspory. Tehdejší návrh rozpočtu považoval podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka za málo úsporný a nedostatečně investiční. Bez patřičných změn úspor a investic by zvažoval vetování rozpočtu, uvedl tehdy mluvčí.

„Pan prezident kritizoval ten první návrh, který se mu logicky nelíbil. Seznámím ho s novým návrhem, ukážu mu priority rozpočtu, i že jsem snížila částečně schodek,“ uvedla v úterý ministryně.

Zeman zůstává v nemocnici i po osmi dnech, protokolář přivezl koše květin

Zemanův pobyt v nemocnici, který Hrad označil jako rekondiční, byl nejdelší za dobu jeho působení v prezidentském úřadě. Do ÚVN nastoupil v úterý 14. září.

Podle Hradu šlo o plánovaný pobyt, první oficiální informaci o něm ale jeho zástupci vydali až dva dny poté, co prezident absolvoval vyšetření včetně sonografie nebo krevních odběrů.

Zeman je v nemocnici dvakrát déle než minule, vítá zástup návštěv

Vyšetření podle mluvčího u prezidenta neodhalila žádné problémy, které by ho ohrožovaly na životě.

Zemana v úterý v nemocnici opět navštívila manželka Ivana i kancléř Vratislav Mynář. Za prezidentem přijel i šéf protokolu prezidentské kanceláře Vladimír Kruliš, který přinesl dva objemné koše s květinami.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÁŽNÍ DĚLNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 23 000 - 25 000 Kč

Mohlo by vás zajímat