Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prezidentské volby v Česku: jakou šanci mají Horáček nebo Škromach podle sázkařů?

Česko

  18:42
PRAHA - Textař Michal Horáček ve čtvrtek oficiálně oznámil, že se bude ucházet o funkci prezidenta republiky. A stejně jako další kandidáti se ihned dostal do hledáčku sázkových kanceláří. Jaké šance Horáčkovi přisuzuj9?

Michal Horáček se svým týmem. foto:  Dan Materna, MAFRA

Podle Tipsportu je možnost, že by se Michal Horáček stal prezidentem, pět ku jedné (například: Kdybyste si vsadili sto korun na Horáčkovo vítězství a on skutečně vyhrál, získali byste 500 korun – pozn. red.). Vyšší šanci má podle kanceláře Miloš Zeman – dva ku jedné.

Majetek za stovky milionů a 20 cigaret denně. Co na sebe prozradil prezidentský kandidát Horáček

Zatím ale není jasné, zda Horáček ve volbách vyzve i současnou hlavu státu. Miloš Zeman se chce ke svému možnému pokusu o druhé funkční období na Pražském hradě vyjádřit až příští rok v březnu. Kandidaturu již oznámili podnikatel Igor Sládek či lékař a občanský aktivista Marek Hilšer.

Sládek má přitom ze všech možných (ale ještě nepotvrzených – pozn. red.) kandidátů kurz nejvyšší, a to 5000 ku jedné. Aktivista Hilšer drží pomyslnou třetí příčku v nejhorším kurzu s hodnotou 2000 ku jedné.

Škromach chce dál kandidovat na prezidenta. Nyní je ale nezaměstnaný

Ve čtvrtek svůj záměr kandidovat znovu potvrdil Zdeněk Škromach, který neuspěl v letošních senátních volbách. Dodal ale, že na prezidentské volby je času dost a kampaň nechce uspěchat. Škromach je momentálně nezaměstnaný a vedený na úřadu práce. Svou další kariéru zvažuje. Tipsport Škromachovy šance ohodnotil kurzem 500 ku jedné.

Prezidentské volby se uskuteční v roce 2018. Kromě Horáčka, Hilšera, Sládka a Škromacha zatím svou kandidaturu oficiálně nikdo další nepotvrdil.

Autor:

Vyhrajte boj s atopickým ekzémem. Zapojte se do soutěže
Vyhrajte boj s atopickým ekzémem. Zapojte se do soutěže

Trápí vás atopický ekzém? Nejste v tom sami. S tímto kožním onemocněním bojuje 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo dětí...

Mohlo by vás zajímat