6. června 2019 14:09, aktualizováno  16:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Utrhla se krajnice, autobus vjel do příkopu a narazil do stromu. Zranění utrpělo všech osm pasažérů

Při čtvrteční nehodě linkového autobusu ve Střílkách na Kroměřížsku se zranilo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při čtvrteční nehodě linkového autobusu ve Střílkách na Kroměřížsku se zranilo... | foto: HZS Zlínský kraj

Kroměříž Při čtvrteční nehodě linkového autobusu ve Střílkách na Kroměřížsku se zranilo devět lidí, všech osm cestujících i řidič. Dvě zranění jsou těžká, řekla mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová. Dvacetiletou zraněnou ženu přepravil do zlínské nemocnice vrtulník. Silnice druhé třídy je v místě nehody uzavřená, policie dopravu odklání. Havarované vozidlo patří společnosti ČSAD BUS Uherské Hradiště.

„Osmadvacetiletý řidič linkového autobusu jel směrem od hlavního tahu I/50 na Střílky. Těsně před obcí najel na krajnici, ta se pod ním utrhla a vjel do příkopu, kde čelně narazil do stromu,“ uvedla Kyšnerová. Šest z devíti zraněných utrpělo lehká zranění.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan řekl, že kromě ženy transportované vrtulníkem převezli zdravotníci dva zraněné do nemocnice do Zlína, tři zraněné do Uherského Hradiště a tři do Kroměřížské nemocnice. Vrtulník vyslala Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, která na místo nehody poslala i pozemní posádku.

Zástupce ředitele pro autobusovou dopravu ČSAD BUS Uherské Hradiště Ivan Kallus uvedl, že autobus jel na pravidelné lince z Brna do Uherského Hradiště. Jednalo se podle něj o vůz značky MAN Lion ?s Regio. „Autobus je šest roků starý, byl ve velmi dobrém stavu,“ uvedl Kallus. O příčinách nehody nechtěl spekulovat.

V uplynulých dnech došlo ve Zlínském kraji k nehodám dalších dvou autobusů. Ve středu 29. května se u Tlumačova srazil autobus městské hromadné dopravy s dodávkou, pět lidí utrpělo zranění. V úterý pak u Zlína shořel linkový autobus jedoucí na pravidelné lince do Luhačovic. Všech 15 cestujících i řidič z něj stihli včas vystoupit, nikomu se nic nestalo.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.