29. září 2018 8:18, aktualizováno  13:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nehodě u Pohořelic jeden muž zemřel, další se těžce zranili

(ilustrační snímek) Záchranka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) Záchranka. | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

POHOŘELICE Tragická nehoda s jedním úmrtím se stala v pátek v podvečer u Pohořelic na silnici I/53 kousek od nájezdu na dálnici. Střetla se zde čelně dvě osobní auta, jedno s polskou, druhé s rakouskou registrační značkou.

Kromě mrtvého muže z rakouského auta se jeho řidička a další spolujezdkyně zranily těžce. Dva muži z polského auta se zranili lehce, jeden středně těžce, řekl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Policisté příčinu vyšetřují.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Podle dechové zkoušky polský řidič alkohol nepil, rakouská řidička se krevnímu testu podrobí v nemocnici. Most byl čtyři hodiny po nehodě uzavřený, vzhledem k večerním hodinám ke komplikacím v dopravě nedocházelo. Podle tiskové zprávy hasičů zůstalo polské auto na silnici, rakouské v poli. Některé zraněné museli hasiči z auta vyprostit pomocí hydrauliky.

Nehoda na Mladoboleslavsku

U Čisté na Mladoboleslavsku se v sobotu v poledne srazila tři osobní auta. Při nehodě se zranilo pět lidí, jeden z nich těžce, vrtulník ho převezl do nemocnice, řekli mluvčí hasičů Ladislav Holomčík a záchranné služby Petra Effenbergerová.

Dva zraněné museli hasiči z aut vyprostit. Silnice 38 zůstává v místě nehody uzavřená. „Tři nezletilé osoby utrpěly lehké zranění, po nezbytném ošetření na místě byly převezeny do mladoboleslavské nemocnice,“ řekla Effenbergerová. Další člověk utrpěl těžké zranění, byl převezen vrtulníkem do liberecké nemocnice. Do Liberce pak sanitka převezla i dalšího zraněného, který utrpěl středně těžká zranění.

ČTK