Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona -4 °C sněžení Předplatné LN
24. června 2019 16:20, aktualizováno  21:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Prodám varnu pervitinu, navaří ještě tuny.‘ Nezvyklý inzerát řeší policie

Nabídka varny pervitinu, kterou na internetovém bazaru Bazos.cz inzerovala... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nabídka varny pervitinu, kterou na internetovém bazaru Bazos.cz inzerovala... | foto: Bazos.czReprofoto

PRAHA Netypická nabídka se v uplynulém týdnu objevila na stránkách internetového bazaru Bazoš.cz. Jistý inzerent z Kladenska na nich prodával podomácku sestavenou varnu pervitinu. Příslušenství k výrobě drog podle všeho ve skutečnosti na prodej nebylo, jednalo se zřejmě o žert. Případem se nicméně zabývá policie.

Inzerát se na stránkách objevil ve čtvrtek 20. června. Zveřejnil jej autor z Kladna, který se podepsal jako Dandy K. „Prodám podomácku vyrobenou varnu pervitinu. Vše je v dobrém stavu, ještě toho navaří tuny,“ napsal uživatel k fotografii, na níž bylo možné spatřit elektrické vařiče, několik skleněných baněk či větrák. Prodej přitom odůvodnil „změnou zaměstnání“.

Ačkoliv byla anonce o dva dny později smazána, stihla ji zaregistrovat policie, která ji již prošetřuje. Výroba a distribuce drog je totiž u nás zákonem zakázána.

„Případ jsme zaznamenali a samozřejmě ho prověřujeme,“ řekla LN kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. Sdílnější s ohledem na probíhající šetření být nechtěla.

Inzerent Dandy K., jenž nelegální sestavu nabízel, na sebe na webu internetového obchodu s použitým zbožím uvedl i telefonní kontakt. LN se s uživatelem čísla podařilo spojit. Po ujištění, že předmětem hovoru by měl být prodej varny pervitinu, však dotyčný zavěsil. Nereagoval ani na zaslané textové zprávy.

Kladenská policejní mluvčí Nováková LN rovněž řekla, že si nevybavuje, že by se strážci zákona v posledních letech zabývali podobnou záležitostí.

Inzerát s identickým popiskem, avšak se snímkem jiného „zařízení“, se ale v sobotu objevil na stejných stránkách ještě jednou. V tomto případě jej publikoval jistý Michal Lojza ze Sokolova. Zmíněné skutečnosti tak spíše nahrávají tomu, že se jednalo o vtip.

To potvrzuje i zakladatel portálu Bazoš.cz Radim Smička. Podle něj stejný uživatel webu inzeroval též svou přítelkyni, již chtěl vyměnit za „nějakou jinou, co nebude tak blbá“.

„Inzeráty sice kontrolujeme, ale varna proklouzla,“ vysvětlil LN Smička. První nabídka nelegálního příslušenství se podle jeho slov smazala na základě hlášení ostatních kupujících. Druhý inzerát měl odstranit sám autor.

rsaRobert Sattler
Premium

Osudové jídlo: genetická odolnost je důležitější než trendy ve stravování

MUDr. Josef Jonáš je lékař působící v některých oblastech alternativní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bílé jedy, maso a pšenice. Potraviny, které jsou součástí našeho běžného jídelníčku, procházejí revolucí. Během...

Premium

POHLED: Talent, či Padája? Uměl Abraham závodit, nebo byl protežovaný?

Motocyklový závodník Karel Abraham při závodu MotoGP v Brně (17. srpna 2014) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V pátek večer mu přišel e-mail. Otevřel ho, lejstro ve španělštině pomocí internetového překladače přečetl, aby...

Premium

Chybí mi u nás výchova k práci. A vůle nechat lidi dělat, říká Pohlreich

Zdeněk Pohlreich v kuchyni své restaurace Divinis oceňované opakovaně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chod jeho restaurací už na něm nestojí, může se víc věnovat rodině, vlastnímu vydavatelství i sobě. Udržuje se v...

TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky
TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky

Ať už budete chystat balíček pro sestru, kamarádku, maminku, babičku… anebo přemýšlet, jaká kosmetika by se vám hodila, v rozhodování pomohou názory žen, které ji vyzkoušely.