16. května 2012 12:23, aktualizováno  16:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rath jde do vazby, aby neovlivňoval svědky, rozhodl soud

Policejní auto odváží Davida Ratha ze služebny v Dlážděné ulici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní auto odváží Davida Ratha ze služebny v Dlážděné ulici. | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Na Davida Ratha byla uvalena vazba. Oznámila to dozorující státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Soudce okresního soudu v Ústí nad Labem ke kroku přistoupil, protože hrozilo, že bude Rath ovlivňovat svědky, pokračovat v trestné činnosti nebo uteče.

Podle informací TV Nova bude Rath umístěn do vazební věznice v Litoměřicích. "V tuto chvíli vám tu informaci ještě nemůžu potvrdit," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí věznice Jaroslav Kindl. .

Z areálu sídla protikorupční policie v Dlážděné ulici v centru Prahy už ho však policejní vůz odvezl.

O tom, zda do vazby poputují i další zadržení v Rathově kauze, se musí rozhodnout do středečních 21 hodin. "Zatím se k tomu nebudeme vyjadřovat, do večera ale musí být jasno," řekla serveru Lidovky.cz Bradáčová. 


Kriminalisté podle ústecké krajské státní zástupkyně Lenky Bradáčové dopadli Ratha v pondělí večer těsně po činu a našli u něj sedm milionů korun. Spolu s poslancem začali detektivové stíhat dalších sedm lidí.

Státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Podle informací serveru Lidovky.cz policisté už od podzimu monitorovali Rathovy spolupracovníky. A to především pomocí odposlechů. Na soupisu obviněných je i exposlanec ODS a současný blízký Rathův spolupracovník Petr Kott a ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová. Obvinili je z poškozování zájmů EU, podplácení a sjednávání výhod při zadávání veřejné zakázky. Hejtmanovi hrozí v případě odsouzení až dvanáctileté vězení.

ogoOndřej Golis

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!