14. ledna 2016 16:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šafařík by měl skončit, tvrdí Duhan. Šéf rady Rozhlasu odmítá, že by e-maily psal

Peter Duhan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peter Duhan | foto: Kateřina ŠulováMAFRA

PRAHA Šéf rozhlasové rady Petr Šafařík by měl za e-maily, které údajně posílat premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, skončit, tvrdí bývalý generální ředitel rozhlasu Peter Duhan.

„Za to by měl být nejenom zbaven předsednické židle v radě ČRo, ale měla by sněmovna zasednout a odvolat ho z rady. Je to přešlap hrubého, ale hrubého zrna,“ řekl Duhan pro rádio Impuls.

Duhan ale nevěří, že k Šafaříkově odvolání skutečně dojde. „Myslím, že se celá kauza zamete pod kobereček, protože je nepříjemná a lépe je to nechat uležet. Příští týden se rychle zvolí nový generální ředitel a bude klid, každý na to zapomene,“ dodal.

Šafaříka si ve středu pozvali na kobereček poslanci z Volebního výboru. Šéf rozhlasové rady se však omluvil, neboť má prý virózu. Předseda výboru Martin Komárek si však myslí, že se jen skrývá.

Šafařík ve čtvrtek v prohlášení pro ČTK odmítl, že by byl autorem oněch e-mailů. „Od počátku jsem kladl ve svém postoji k té pseudokauze velkou váhu na razantní distancování se od toho serveru a jeho praktik. Proto jsem důsledně používal pojem neautenticita. Aby to tedy z mé strany zaznělo zcela jasně: to, co bylo zveřejněno na zmíněném webu, jsem nepsal já,“ uvedl Šafařík.

„Mrzí mne, že mohl vzniknout dojem, že se vyhýbám jasnému sdělení ohledně autorství čtyř e-mailů, které v materiálech webu White Media vypadají jako mé dílo,“ dodal Šafařík.

Předseda Rady Českého rozhlasu Petr Šafařík

Předseda Rady Českého rozhlasu Petr Šafařík

Šafaříkovy e-maily Sobotkovi

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!