6. ledna 2019 14:18, aktualizováno  15:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šestiletá dívka se těžce zranila při pádu z lanovky v Harrachově. Policie hledá svědky

Lanovka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lanovka (ilustrační foto) | foto: ČTK

Harrachov Při pádu z lanovky v Harrachově se v sobotu těžce zranila šestiletá dívka. Záchranáři ji transportoval do dětského traumacentra v pražské nemocnici. Policie hledá svědky události, oznámila to v neděli mluvčí liberecké krajské policie Ivana Baláková. Dítě spadlo z výšky osmi metrů.

Děvče jelo na lanové dráze Delta vedoucí na Čertovu horu v sobotu kolem 09:30 se svou babičkou a dosud neznámým cizincem. „Jeho svědectví by nám mohlo významně pomoci,“ uvedla mluvčí.

Okolnosti nešťastné události zjišťuje služba kriminální policie v Semilech. „Žádáme o pomoc i další případné svědky, kteří pád dívenky z osmimetrové výšky lanovky zaregistrovali. Došlo k němu mezi 3. a 4. sloupem lanové dráhy,“ uvedla mluvčí.

Kvůli získání svědectví bude policie v Harrachově vylepovat výzvu se žádostí o pomoc v českém, německém, anglickém a polském jazyce. Svědci mohou kontaktovat bezplatnou tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu Policie ČR.

Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanovka Harrachov-Čertova hora (Delta) v centru a lanovka Rýžoviště-Čertova hora (Alfa). Lanovka Delta je dlouhá 1300 metrů. Náčelník lanovky Martin Nedvěd řekl, že provoz na lanovce událost nikterak neovlivnila a jezdila i v sobotu a jezdí i dnes. „Událost nijak nesouvisí se samotnou lanovkou,“ uvedl. Lanovka se podle něj pravidelně kontroluje.

ČTK