Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 0 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Eutanazie na přání? Sestra z Rumburku údajně pomahála pacientům zemřít

Pacient - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pacient - ilustrační | foto: Shutterstock

RUMBURK Sestra z Lužické nemocnice v Rumburku prý prováděla eutanazii, ze soucitu dávala vážně nemocným pacientům větší dávky léků, a tak jim pomohla zemřít.

Uvedla to v pátek Mladá fronta Dnes s odvoláním na nejmenovaný policejní zdroj. Eutanazie je v České republice nelegální.

"Podle toho, co policisté zatím vědí, sestra plnila přání umírajících," píše MfD. Detaily případu odmítla nemocnice potvrdit, policejní informace však podle listu nepopřela.

Zástupci Lužické nemocnice v Rumburku na Děčínsku se k případu vyjádří na dnešní tiskové konferenci. Ve čtvrtek uvedli jen to, že v souvislosti s podezřelým úmrtím jedné z pacientek podala nemocnice trestní oznámení na jednu ze zdravotních sester.

Odvolání ze služby

Vedení nemocnice podle jejího ředitele Darka Švába dostalo informace o nestandardních okolnostech úmrtí pacientky na jednom z lůžkových oddělení v noci z 5. na 6. června od středního zdravotnického personálu. Trestní oznámení padlo na sestru, která měla pacientku v péči. Žena byla okamžitě odvolána ze služby, vedení jí nařídilo dovolenou a zabránilo jí v přístupu do míst pro personál.

Nemocnice následně prověřovala i některá další úmrtí pacientů. Po vnitřním šetření okamžitě rozvázalo se ženou pracovní poměr. "Vzhledem k dalším zjištěným skutečnostem je v současné době dále šetřena možná míra pochybení či zanedbání povinnosti ze strany některého z lékařů," řekl ve čtvrtek Šváb.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!