18. srpna 2018 10:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Škoda po požáru v příbramské průmyslové hale přesáhla 50 milionů korun

Požár průmyslové haly v Příbrami. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár průmyslové haly v Příbrami. | foto: pribram.cz

Příbram  Škoda, kterou způsobil noční požár v areálu společnosti Ravak v Příbrami, přesáhla podle hasičů 50 milionů korun. Na místě zůstávají dvě jednotky hasičů. Dorazili také vyšetřovatelé, kteří se pokusí zjistit příčinu požáru, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Hasiči dohasili poslední ohnisko požáru kolem 06:00 ráno. Na místě zůstává jedna profesionální a jedna dobrovolná jednotka pro případ, že by se požár znovu rozhořel. Během nočního hašení se nikdo nezranil, všichni zaměstnanci se po vypuknutí požáru stihli evakuovat, událost se tak obešla zcela bez zranění.

V pátek večer hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Na místě bylo šestnáct hasičských jednotek, pět profesionálních, jedna drážní a dobrovolné. Během hašení se propadla střecha haly, hasiči tak mohli hasit pouze zvenku pomocí výškové techniky. Podařilo se zachránit druhou polovinu haly.

Podle Kerekové hořela hala, ve které byla například pryskyřice na výrobu van. Příbramský starosta Jindřich Vařeka (ANO) řekl , že podle zaměstnanců začalo hořet na stroji, který stříká vany polyuretanem.

Česká akciová společnost Ravak vyrábí vybavení koupelen, například umyvadla, sprchové kouty, vany nebo koupelnový nábytek.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz