2. března 2017 18:42, aktualizováno  19:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Sláva, už jen rok,‘ vítali Zemana jeho odpůrci v Sokolově. Idioti, vzpomínal prezident

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 163Diskuse
Druhým dnem pokračovala 2. března návštěva prezidenta Miloše Zemana v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhým dnem pokračovala 2. března návštěva prezidenta Miloše Zemana v... | foto: ČTK

SOKOLOV S transparentem s nápisem „Sláva, už jen rok,“ vítali prezidenta Miloše Zemana jeho odpůrci při návštěvě v Sokolově. Akcí chtěli oslavit, že do konce Zemanova funkčního období zbývá právě už jen poslední rok, řekl jeden z organizátorů protestu Tomáš Kábrt.

„My chceme oslavit, že začíná poslední rok prezidenta Miloše Zemana. A slavíme to proto, že nás takovýhle prezident obtěžuje. Máme známé v zahraničí a všichni žasnou z toho, co vyvádí náš prezident. A my žasneme taky a těšíme se, až tenhle rok skončí,“ řekl Kábrt.

Zeman při debatě s občany řekl: „Když jsme byli v Královéhradeckém kraji, tak v jednom městě přišli dva idioti s transparentem, něco podobného jako máte támhle, a tam byly tři fotografie, vlevo Trump, v prostředku já a napravo Putin, takže jak vidíte, jsme v dobré společnosti. Na Číňana zapomněli, asi neměli jeho fotografii.“

Zemanovi odpůrci přinesli na setkání s občany i další transparenty, například s nápisy „Cirkus Zeman“ nebo „Nežádám nic nemožného, prezidenta chci slušného.“ Po každém prezidentově příspěvku místo potlesku zabubnovali na připravené bicí. Jinak ale debatu nijak nenarušovali.

V Sokolově Zeman mluvil hlavně o nezaměstnanosti. Podotkl, že nechápe, proč vláda podporuje průmyslovou zónu v Chebu, kde je nezaměstnanost nízká, a v Sokolově, kde je v kraji podíl nezaměstnaných nejvyšší, zónu nepodpořila. Částečným řešením pro Sokolovsko by podle něj mohla být připravovaná průmyslová zóna ve 30 kilometrů vzdáleném Ostrově, která má zaměstnat asi tisíc lidí.

Sláva, už jen rok, vítali Zemana jeho odpůrci v Sokolově.
Sláva, už jen rok, vítali Zemana jeho odpůrci v Sokolově.

Prezident se na setkání vyjádřil také k případnému velvyslanectví Ivany Trumpové. „Já telefonicky hovořil s Ivanou Trumpovou, a když mně volal americký nový prezident, tak jsem mu říkal: Vy jste označil Ivanu za nejvíc oblíbenou manželku. Pan prezident mi tedy říkal, že zatím o žádosti Ivany Trumpové neví, tak předpokládám, že během své návštěvy v dubnu v USA jsem se o tom chtěl zmínit,“ sdělil Miloš Zeman.

Jak informoval server Parlamentní listy, Zeman se na setkání také obul do některých politiků. „Pokud jde o pana Kalouska, tak jej pokládám za odpad české politiky a doufám, že jako každý odpad bude jednou spláchnut,“ nebral si servítky Zeman.

02.března 2017 v 17:46, příspěvek archivován: 02.března 2017 v 19:06

Kalousek je politický odpad, a odpad se má spláchnout. Hlavně nevěřte novinářům, radil Zeman na náměstí: https://t.co/PXrIjb3p8m


V neposlední řadě se prezident vyjádřil také k otázce střetu zájmů. Jeden z přítomných se ho totiž tázal, kolik smí členové vlády vlastnit médií. „Také neomezujete, kolik který živnostník vlastní řeznictví. Ale kolikrát řezník nabízí kvalitnější zboží než Česká televize,“ pravil Zeman.

ČTK, Lidovky.cz
  • 163Diskuse

Najdete na Lidovky.cz