Slavia zůstala znovu bez výhry

Chladné počasí už fanoušky Slavie na podzim nezahřeje.

Jenže také výsledky fotbalového mistra zůstávají vlažné.

JABLONEC Šlo o předposlední příležitost, jak se před zimní přestávkou probrat z letargie, ale fotbalisté Slavie ji nevyužili. Po remíze 1:1 v Jablonci jsou už čtyři kola bez vítězství a místo útoku na titul klopýtají v ligovém průměru s jedenáctibodovou ztrátou na první Teplice.

„Snad i takový výsledek pomůže, i když bod toho moc neřeší. Potřebujeme vyhrávat,“ posteskl si trenér Slavie Karel Jarolím. „Až jedno vítězství urveme, věřím, že se rozjedeme,“ přál si záložník Adam Hloušek. Jenže na něco takového zase nezbývá moc času.

Šanci vylepšit chabou bilanci budou mít do konce roku už jen v neděli proti Brnu. Kromě toho musí zachránit účast v domácím poháru a také dohrát dva zápasy ve skupině Evropské ligy, kde je pro Slavii postup už spíš jen teorií.

I nerozhodného výsledku z Jablonce, který se překvapivě usadil na špičce ligy, si musí Slavie vážit. Od začátku k němu měla dál než soupeř. Po třech minutách proměnil přímý kop za Jablonec Tomáš Čížek, domácí se uklidnili a čekali, s čím Slavie přijde. „Počítali jsme s tím, že dáme soupeři prostor a nebudeme jeho hráče honit,“ popsal taktický záměr kouč Jablonce František Komňacký.

Vypadalo to jako účinný přístup, protože následné převaze Slavie scházelo útočné ostří. Tedy až na jediný moment před přestávkou, kdy vyšla spolupráce dvou cizinců. Slovák Grajciar nacentroval a Makedonec Naumov uklidil hlavou míč za záda jabloneckého brankáře Špita. Televizní záběry odhalily, že šlo o ofsajd. „Na to se ale vymlouvat nebudeme,“ konstatoval smířeně Komňacký. Kromě rychlého úniku Jablonce, na jehož konci stál Lafata, žádná další příležitost ve druhé půli nevypadala nebezpečně.

Když není ve Slavii pohoda...

Proti svým bývalým týmům si poprvé zahráli slávista Adam Hloušek a Marek Jarolím z Jablonce. „Moc jsem se těšil. Ale také jsem tady chtěl vstřelit gól a vyhrát,“ odjížděl Hloušek s nesplněným předsevzetím. I na Marku Jarolímovi byla motivace patrná. „S ovládáním jsem ale problém neměl,“ tvrdil synovec slávistického trenéra.

O trápení Slavie nakonec hovořil otevřeněji než jeho bývalí spoluhráči. Snad i proto, že z ní na začátku sezony odcházel ne úplně v dobrém. „Pro kluky je to nepříjemné, ale na druhou stranu mě to ani nepřekvapuje, protože to k tomu vedlo,“ uvedl pro jablonecký klubový magazín. Po zápase myšlenku krátce rozvedl. „Nebyla tam pohoda, a když není pohoda, výsledky se dělají hůř. To by bylo na delší povídání.“ Debata o hledání někdejší formy se ale povede hlavně v Edenu...

FK Jablonec 1 Slavia Praha 1

Branky: 3. Čížek – 31. Naumov. Rozhodčí: Adam – Lhoták, Teuber. ŽK: Lafata – Krajčík, Skácel. Diváci: 4812. Poločas: 1:1.

Jablonec: Špit – Čížek, Drsek, Zábojník, Krejčí – Haurdič (59. Kovařík), Jarolím, Pavlík, Loučka, Vošahlík (80. Eliáš) – Lafata.

Slavia: Romanovs – Krajčík, Suchý, Čelůstka, Hubáček – Grajciar, Trapp (78. Ragued), Skácel, Hloušek (88. Trubila) – Vlček, Naumov (74. Šenkeřík).