Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sněmovna potvrdila stav legislativní nouze, umožní to zrychlené projednávání zákonů. Nikdo nebyl proti

Česko

  12:50
Praha - Sněmovna v úterý potvrdila stav legislativní nouze, jak jej minulý čtvrtek vyhlásil její předseda Radek Vondráček (ANO). Stav legislativní nouze umožní při nynější koronavirové krizi zrychlené projednávání vybraných zákonů. Pro jeho potvrzení hlasovalo 98 ze 106 přítomných poslanců, proti nebyl nikdo.

Poslankyně Tatiana Malá za ANO (uprostřed). foto:  Michal Šula, MAFRA

Babiš slíbil, že vláda koronavirus nezneužije k posílení své moci, strany vyzval ke spolupráci

V úterý budou poslanci schvalovat například vládní návrh změn v ošetřovném kvůli uzavření škol, odpuštění minimálních odvodů živnostníků na zdravotní a sociální pojištění a úpravu přijímacích zkoušek na střední školy a maturit. Na programu je také celkové pozastavení elektronické evidence tržeb, do níž se měli podle nyní platného zákona zapojit od května například řemeslníci, taxikáři, advokáti a lékaři.

Místropředseda ODS Martin Kupka.
Poslanec Marek Benda (ODS).

Na programu schůze je také novela zákona o letošním státním rozpočtu, která prohloubí schodek na 200 miliard korun. Podle schváleného rozpočtu má stát v tomto roce hospodařit se 40miliardovým deficitem.

Legislativní nouze bude platit po celou dobu nouzového stavu, který vyhlásila vláda 12. března na 30 dnů. Sněmovna a Senát tak budou moci projednávat ve zkráceném režimu případně i další návrhy zákonů, které následně dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat