Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soud s ‚prvními českými teroristy‘ začne příští týden. Podle žalobců chtěli zapálit vojenský vlak

Česko

  7:20
PRAHA - Soud s levicovými extremisty, které státní zástupce obžalovali z přípravy útoky na vlak, začne v úterý 2. srpna. „Nemáme žádné informace o tom, že by k procesu nemělo dojít,“ sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Chuchelský železniční tunel - pohled od Branického mostu. foto: Wikipedia

Obžalovaní podle policie plánovali minimálně od září 2014 útok zápalnými láhvemi na nákladní vlak s vojenským materiálem na hlavním tranzitním železničním uzlu z Prahy do Plzně v úseku Radotín - Beroun.

‚Začnu jíst, jen když splníte požadavky‘, hrozí anarchista. Hladovkáři ve vazbě jsou výjimeční

Policie případ vyšetřovala téměř rok. V případě odsouzení hrozí anarchistům až 12 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest - doživotí. Další dva obžalovaní měli být obžalováni kvůli tomu, že trestný čin nepřekazili. Soud je může potrestat až třemi roky vězení.

Ve vazbě je stále jeden z hlavních obviněných Martin I. Šéfa skupiny Petra S. pustil soud na základě justiční chyby. „Klient považuje celý případ za výsledek policejní provokace a žádný teroristický útok provést nechtěl,“ napsal před časem advokát Martina I. Ondrej Štefánik.

Za propuštění vazebně stíhaného muže několikrát protestovalo anarchistické hnutí v okolí pankrácké věznice. Aktivisté tvrdí, že v případu šlo o nadměrnou policejní provokaci a vyšetřování provázela pochybení. Na podporu vězněných anarchistů několikrát hořela policejní auta.

PSALI JSME TAKÉ:

Útok na ministra Stropnického

Zátah proti extrémistům ̈

Z čeho extrémisty policie viní?

Detaily případu

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Úřad průmyslového vlastnictví
Správce ICT

Úřad průmyslového vlastnictví
Praha
nabízený plat: 19 730 - 28 920 Kč

Mohlo by vás zajímat