10. září 2015 9:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž na Jičínsku srazil tři důchodkyně na kolech. Dvě zemřely

Cyklisté - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklisté - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

CHOMUTICE Tragická srážka osobního auta se třemi staršími cyklistkami ve středu odpoledne u Chomutic na Jičínsku má dvě oběti. Jedna z cyklistek zemřela na místě nehody, druhá těžce zraněná žena zemřela později v nemocnici. Třetí vážně zraněná žena skončila v hradecké fakultní nemocnici, sdělila mluvčí jičínské policie.

Osmapadesátiletý řidič Volkswagenu Polo jel ve směru od Ostroměře na Chomutice a ženy, kterým bylo kolem 70 let, srazil na přímém a přehledném úseku. Pravděpodobně jely proti němu. Alkohol u řidiče policie vyloučila dechovou zkouškou. Příčinu nehody a míru zavinění policie vyšetřuje.

Záchranáři na místo neštěstí vyslali dvě záchranářské posádky spolu s lékařem z Jičína, záchranáře z Hořic a lékařskou posádku ze základny v Novém Bydžově. K nehodě letěl i vrtulník. „Jedna z žen svým zraněním podlehla ještě před příjezdem zdravotníků, zdravotní stav dalších dvou si vyžádal urgentní péči všech zasahujících záchranářů,“ uvedl mluvčí záchranné služby Ivo Novák.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?