Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stánek s rychlým občerstvením nabízel jen marihuanu a hranolky

Česko

  17:40
ČESKÝ TĚŠÍN (KARVINSKO) - Dvě dívky ve věku 20 a 21 let obvinili koncem minulého týdne karvinští policisté z prodeje drog. Marihuanu podle kriminalistů prodávaly v okénku s rychlým občerstvením na jedné z ulic v Českém Těšíně na Karvinsku.
Marihuana - ilustrační foto.

Marihuana - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Oznámila to mluvčí tamní policie Zlatuše Viačková.

Provozovna byla jen kousek od přechodu z Polska do Česka. "Skupina se orientovala hlavně na polskou klientelu a informace zveřejnila na polském internetu," vysvětlila mluvčí. Dodala, že pachatelé byli dobře organizovaní a zájemce o marihuanu už krátce po překročení hranice oslovili rusky hovořící muži, kteří je pak naváděli přímo k okénku.

Tam prodávaly právě dvě obviněné dívky. "Kromě marihuany a hranolek tam ale nic jiného k dispozici neměly. Drogu prodávali v obalech, které se běžně používají na prodej hamburgerů. Když přišel stálý zákazník, jako bonus dostal smažené hranolky," vysvětlila Viačková.

Policisté skupinu sledovali půl roku. Při zatýkání našli v prodejně 300 gramů drogy. "Zatím padla jen dvě obvinění. Je ale reálné, že další přibudou. Vyšetřování je na začátku. Hledáme například zdroj marihuany a také muže, kteří na ulici zájemce oslovovali," vysvětlila mluvčí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!