Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Státní zástupce podal obžalobu na exředitele policejní školy. Údajně utiskoval podřízené

Česko

  12:57
PRAHA - Bývalý ředitel pražské Vyšší a Střední policejní školy ministerstva vnitra v Praze Jiří Zlámal byl Městským státním zastupitelstvím v Praze obžalován z útisku svých podřízených. Za to mu hrozí až rok vězení či zákaz činnosti.

Škola vychovává budoucí policisty. Ilustrační foto foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

„Obžaloba byla podána 30. září k Obvodnímu soudu pro Prahu 9 pro útisk v prvním odstavci, kde hrozí až jeden rok vězení či zákaz činnosti,“ sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. „Obvodní soud pro Prahu 9 na začátku října vydal trestní příkaz. Státní zástupce proti němu podal odpor,“ dodala.

Ředitele největší policejní střední školy v Česku, který byl odvolán v dubnu kvůli vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), měl podle vyšetřovatelů utiskovat své podřízené. Zlámal vedl školu 20 let.

Zákulisní hry

Zlámal pro MF Dnes tvrdil, že GIBS byla v jeho případu zneužita. „A to za účelem dosazení přátel Moniky Pálkové, náměstkyně ministra vnitra Milana Chovance, na moje místo,“ tvrdil. Škola má rozpočet kolem 200 milionů korun a Zlámalův post je velmi lukrativní.

Ministerstvo vnitra v reakci na článek MF Dnes podalo na mediální skupinu Mafra žalobu. Zlámal podle mluvčí vnitra Lucie Novákové popřel veškerá tvrzení, která mu autor v textu MF Dnes připisuje. „Za korektností našeho zpravodajství si stojíme. Žalobu ze strany ministerstva vnitra jsme již obdrželi a řešíme ji,“ řekla ČTK mluvčí vydavatelství Mafra Silvie Škábová.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...