Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svoboda: Obměna v dopravním podniku je nutná, Vodrážka je první v řadě

Česko

  12:05aktualizováno  13:30
PRAHA - Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyrazil do protiútoku. V pondělí kvůli odvolání šéfa dopravního podniku Vladímíra Liche uvedl, že je v dozorčí radě nutná obměna zastupitelů ODS. Krátce na to tři rezignovali. Hlavní strůjce Lichova konce David Vodrážka zatím zůstává. Právě jeho konec si ale Svoboda přeje nejvíce.

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

"Jsem přesvědčen o tom, že je nutné, aby u dozorčí rady došlo k zásadní obměně zastupitelů ODS. Samozřejmě do této obměny v prvé řadě zařazuji úvahu o tom, že by měl být vyměněn David Vodrážka," řekl Svoboda a naznačil, že o místo v radě by mohli přijít i další.

ČTĚTE TAKÉ:

Večer pak rezignoval místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS), starosta Radotína Karel Hanzlík (ODS) a šéfka magistrátního odboru Zdena Javornická. Portlík přitom hlasoval pro Licheho odvolání.

Vodrážkovy hříchy

Podle expremiéra Mirka Topolánka "blb z Horní Dolní" se do povědomí veřejnosti zapsal, když označil Kaplického návrh knihovny jako chrchel, pochybnosti budí i jeho rychlostudium na Vysoké škole finanční a správní ukončené za 12 měsíců. Topolánek ho nelichotivě tituloval po tom, co Vodrážka pronesl, že by ODS kvůli zrušeným volbám měla nárokovat miliony, o něž přišla.

O situaci v dopravním podniku bude v úterý odpoledne jednat zastupitelský klub ODS. Výsledek nejspíš naznačí, jak silnou má nyní Svoboda pozici ve straně. Primátor podle informací serveru Lidovky.cz bude chtít od zastupitelů ODS nejen podporu k budoucí obměně dozorčí rady, ale i k odvolání náměstka a radního pro dopravu Josefa Noska.

"Odvolán může být kdokoliv z nás, ale v tomto případě pro podobný postup nevidím žádný důvod,“ řekl včera Nosek. Odmítá, že by v případě odstavení ředitele dopravního podniku Vladimíra Liche šlo o politický boj. Není však žádným tajemstvím, že spory Noska a Svobody trvají již několik měsíců.

TOP 09 navíc odmítla Svobodův plán na znovudosazení Liche do funkce, chce na ni vypsat výběrové řízení. "Jeho jmenování na začátku roku údajně přijali pouze "z respektu k panu primátorovi". Pražskou ODS pak strana vyzvala, ať situaci kolem podniku urychleně řeší. "Není-li koaliční partner schopen se tohoto úkolu zhostit, je TOP 09 připravena převzít za resort dopravy plnou odpovědnost," usnesli se zastupitelé. Svoboda v reakci na rozhodnutí TOP 09 uvedl, že za dění v dopravním podniku odpovědnost nese.

Autoři: , ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!