Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Testy na nákazu koronavirem podstoupilo v Česku 62 lidí. Výsledky u všech jsou negativní

V centrální laboratoři testují vzorky od pacientů, u kterých se objevilo podezření na nákazu novým koronavirem. foto: ČTK

Praha - Testy na koronavirus do nedělního večera v Česku absolvovalo 62 lidí a všechny byly negativní. Od pátku tak přibylo šest testovaných. Informoval o tom v neděli na Twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Žádný nový podezřelý případ podle něj odborníci nyní neevidují.
  19:20

Celosvětově bylo potvrzeno přes 37 500 případů nákazy novým typem koronaviru, který se od loňského prosince šíří z čínského města Wu-chan. Přes 800 lidí jí podlehlo. Nákaza tak překonala epidemii SARS, na kterou začátkem tisíciletí zemřelo ve světě 774 lidí.

Čeští vědci se podíleli na vývoji testu prokazujícího koronavirus. O test projevil zájem i Červený kříž

V Česku se testům na koronavirus podrobili jak Češi, kteří se vrátili z Asie, tak turisté, zejména čínští, kteří v zemi pobývali a měli příznaky podobné chřipce. Mezi testovanými byla i pětice Čechů, kteří byli minulý týden evakuováni z ohniska nákazy a kteří zůstávají v karanténě v pražské Nemocnici Na Bulovce.

Testování na přítomnost nového typu koronaviru ve vzorku
V laboratoři testují vzorky od pacientů, u kterých se objevilo podezření na...

Lékařka z tamní kliniky infekčních nemocí Kristýna Herrmannová v týdnu uvedla, že jsou bez příznaků nemoci a dvakrát denně se jim měří teplota. Nové testy u nich nemocnice plánuje jen při výskytu příznaků, tedy horečky, bolesti svalů nebo kašle. Nákaza se ale potvrdila u jednoho Belgičana, který s nimi letěl v letadle z Číny.

Úřady upozorňují na to, že spolu s oficiálními informacemi se šíří v Česku i nepravdivé. Státní zdravotní ústav v pátek podle ředitele Pavla Březovského podal trestní oznámení kvůli falešnému dopisu se zfalšovanou hlavičkou SZÚ a podpisem ředitele, který popisuje nařízení přijatá k ochraně před koronavirem. Podle Březovského může jít o šíření poplašné zprávy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat