Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Titul inženýra za 60 tisíc. Police šetří padělání diplomů

Česko

  21:18
PRAHA - Kriminalisté po celé republice vyšetřují padělání vysokoškolských diplomů a maturitních vysvědčení. Organizovaná skupina z Teplicka se paděláním živí již nejméně rok a půl, a to i přesto, že ji policisté již jednou odhalili a pachatele pozatýkali.
Diplom (ilustrační foto)

Diplom (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Skupině se podařilo prodat nejméně desítky padělků a vydělala přes milion korun. Nova uvedla, že díky padělku bylo například možné získat diplom inženýra za dva dny za 60.000 korun.

Na skupinu nyní narazili dejvičtí kriminalisté. Zadrželi ženu, když jim přinesla padělaný diplom a byla ochotna jeho pravost ověřit na poště.

"Zadrželi jsme ji na Hlavní poště v Praze. A ona nám přinesla právě ten objednaný diplom," řekl vedoucí 8. oddělení kriminální policie Pavel Just. Kriminalisté zjistili, že žena je pouze kurýr. Dostávala tisíc korun za to, že zájemcům padělky předá a převezme peníze. Tvrdí, že za rok předala až 40 padělků. Při zatýkání navíc druhá žena z Teplic napadla policistu. "Obě ženy byly obviněny z trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny. Druhá žena, která zaútočila na policistu, byla ještě obviněna z trestného činu násilí proti úřední osobě," řekla televizi policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Podle Novy policisté tuto ženu zatkli již loni v květnu a stále ji vyšetřují. Kriminalisté hledají komplice hlavní organizátorky, pětadvacetiletého Daniela Zemánka, který se zřejmě skrývá v Ústí nad Labem. Trestní stíhání hrozí také lidem, kteří si padělané diplomy koupili.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat