22. března 2013 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

TOP09 dostala půlmilionový dar od Topolánkovy firmy

Bývalý předseda strany Mirek Topolánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý předseda strany Mirek Topolánek | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Firma, v níž dělá prokuristu Mirek Topolánek, minulý rok darovala TOP09 půl milionu korun. Bývalý premiér o donátorství nic neví, i když je generálním ředitel akciovky Vae Controls, která zmíněnou společnost vlastní - prý nemá vliv na to, kam peníze na sponzoring zamíří.

„Po pravdě o tom slyším poprvé a je mi to navíc jedno. Ale asi se na to zeptám. No aspoň, že to nedali socialistům. To je dobrá zpráva,“ řekl Právu Topolánek. Expremiér prý nemůže jako generální ředitel VAE Controls Group do toho, komu VAE Controls, s. r. o. dává dar, zasahovat.

ČTĚTE TAKÉ:

Ministra financí Miroslava Kalouska informace o Topolánkově sponzoringu překvapila. „To je od něj hezké. Nijak mě to nepohoršilo, naopak potěšilo,“ reagoval na jméno donátora Kalousek.

TOP 09 za minulý rok vykázala ztrátu 19 miliónů korun. A to především kvůli vysokým výdajům na volby do Senátu a zastupitelstev krajů. Za kampaň strana utratila přes 53 miliónů korun. Celkové náklady TOP 09 se vyšplhaly na 104 miliónů korun a celkové příjmy 85 miliónů korun.

I přes červená čísla v účetnictví má TOP09 na bankovních účtech přes 33 miliónů a je bez dluhu.

Lidovky.cz, khuKarel Hrubeš

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?