Úterý 18. února 2020svátek má Gizela 4 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Topolánek přijel na kongres ODS naposled

Mirek Topolánek na sjezdu ODS v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek na sjezdu ODS v Brně. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

BRNO Na vrcholné setkání občanských demokratů pozval svého předchůdce Petr Nečas osobně. Mirek Topolánek to ocenil. Zároveň pro Lidové noviny ale řekl, že řečnit na kongres ODS přijel naposled.

Bývalý šéf ODS vystoupil na 23. kongresu strany hned v sobotním úvodu. A jeho přirovnání k Titaniku i apel na nutné změny pro zachování „značky ODS“ u delegátů rezonovaly. Ať už pozitivně nebo s odporem. Sám staronový předseda strany Petr Nečas vystoupení Mirka Topolánka ocenil.

„Každý má právo vyslovit svůj názor. Já to právo respektuji, takže ho nemám důvod upírat ani Mirkovi Topolánkovi. Koneckonců jsem to byl já, kdo ho osobně pozval,“ prozradil pro LN. Pozvání Nečas nelituje. „Proč bych toho měl litovat? Přišel, vyslovil svůj názor a odjel na tenis,“ uvedl premiér.

ČTĚTE VÍCE:

A potěšení bylo i na straně Mirka Topolánka. Aspoň na začátku. „Ano, dostal jsem písemnou pozvánku a moc si ji vážím. Myslím, že si správně vyhodnotili, že můj kongresový projev bude v zásadě přátelský. Škoda, že byl poslední,“ prohlásil pro LN.

Po závěrech 23. kongresu tak v budoucnu dlouholetý předseda strany na vrcholné setkání ODS s projevem už přijet nehodlá. „Nečas možná četl Vladaře, ale měl si přečíst spíše Kroniku ohlášení smrti,“ míní Topolánek.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

OVĚŘENO: Menstruační kalhotky si ženy oblíbily
OVĚŘENO: Menstruační kalhotky si ženy oblíbily

Český startup Snuggs na jaře minulého roku uvedl na trh menstruační kalhotky. Nyní přichází hned s několika novinkami. S kalhotkami pro silnou menstruaci, novou antibakteriální ochranou funkční vrstvy, dále modelem s vysokým pasem, před týdnem expandoval na Slovensko a bude následovat Německo.