Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Uplácení na Drábkově ministerstvu ve volbách nerozhodne, míní Gazdík

Česko

  19:45
PRAHA - Po trestním stíhání poslankyně Vlasty Parkanové kvůli nákupu letadel CASA je uplácení na ministerstvu Jaromíra Drábka další kaňkou na pověsti strany TOP 09. Předseda Starostů Petr Gazdík se ale neobává, že by je spolupráce s topkou poškodila v nadcházejících volbách.

Předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík (vpravo) a strany TOP 09 Karel Schwarzenberg společně představili 17. července v Praze logo. foto: Michal KrumphanzlČTK

Lidovky.cz: Předsednictvo TOP 09 se dnes postavilo za ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka. Chtějí vyčkat, zda se prokáže vina jeho podřízeným. Tento postup podporují i Starostové?
My o tom případu zatím máme od policie velmi málo informací. Nejen my politici, ale i média. A já si nevybavuji, že by tu byl podobný případ - tedy že by někdo uplácel, jak tomu mělo být v případě pana Šišky. Je proto třeba nejprve získat informace.

Lidovky.cz: Opozice žádá Drábkovo odstoupení z funkce. Vy tedy na odstoupení ministra tlačit nebudete ?
Tak možná má opozice více informací než my. Možná opozice ví lépe než my, z čeho byl pan Šiška obviněn. V tom případě by je měla opozice zveřejnit, ale my ty informace momentálně nemáme stejně jako vy.

Lidovky.cz: Do voleb zbývá devět dní. Neobáváte se, že vás tato kauza poškodí? Navíc, není to první průšvih TOP 09 z poslední doby. Před pár týdny začalo trestní stíhání exministryně obrany Vlasty Parkanové.
My jsme uzavírali spojení Starostů s TOP 09 v dobrém i zlém. To spojenectví jednoznačně mnoho dobrého prokázalo, mohl bych jmenovat desítky zákonů. A to, že se dějí nepopulární věci nebo že někdo selže, to se stát může.

K TÉMATU:

Lidovky.cz: Ztrátu ve volbách kvůli spojenectví s TOP 09 tedy nečekáte?
Já myslím, že krajské volby jsou o regionálních tématech, o regionálních osobnostech. Volič, který svého starostu dobře zná, tak ho bude volit kvůli jeho poctivosti. A ne podle toho, zda ministr má nějakého podřízeného, pro kterého si přišla policie, a zatím se neví proč.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!