Pátek 17. ledna 2020svátek má Drahoslav -1 °C polojasno Předplatné LN
15. října 2015 9:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V centru korupční kauzy stojí Kyselý a Kadlec. Řešili akvapark, vyšetřování i magistrát

Cafe Delux: místo schůzek vlivných policistů, kteří figurují v kauze přezdívané... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cafe Delux: místo schůzek vlivných policistů, kteří figurují v kauze přezdívané... | foto: Cafe Delux

PRAHA V centru korupční kauzy na Olomoucku stojí podle odposlechů hlavně dva aktéři: podnikatel a přítel exministra Ivana Langera Ivan Kyselý a náměstek krajského policejního šéfa Karel Kadlec. Spolu měli probírat, jak ovlivňovat vyšetřování.

Kyselý se s Kadlecem scházel většinou v kavárně Cafe Delux olomouckého hotelu Janiš, kterou detektivové z protimafiánského útvaru monitorovali. Policisté podle serveru Neovlivni.cz popisují, že se oba muži sešli od začátku letošního února nejméně pětačtyřicetkrát. Vedle toho namontovala policie odposlechy i do Kadlecovy kanceláře.

Ivan Kyselý.
Karel Kadlec, náměstek ředitele krajského ředitelství pro službu kriminální...

Ivan Kyselý (vlevo) a Karel Kadlec.

Co policejní náměstek z Oloumouce s podnikatelem Kyselým řešil? Jde o informace z vyšetřování, ale i postup města Olomouce ohledně akcií.

Kauzy, které řešili Kyselý s Kadlecem

Kauza Králík
Kadlec měl svému podřízenému Radkovi Petrůjovi uložit, že musí “za každou cenu” trestně stíhat podnikatele a člena ČSSD Jaroslava Králíka, který se podílel na projektech souvisejících s evropskými dotacemi. O případu se radil i s Kyselým, s nímž plánovali, koho se má vyšetřování týkat.

Kauza olomoucké exnáměstkyně
Kyselý po Kadlecovi požadoval, aby z bývalé náměstkyně olomouckého primátora Hany Kaštilové Tesařové z ČSSD, který se před soudem zodpovídá z podezření z nevýhodného prodeje městského domu, udělal spolupracující obviněnou a získal tak informace o poměrech na magistrátu. Političce chtěli hrozit zabavováním majetku.

Kauza Aquapark
Kyselý s Kadlecem opakovaně probírali plánovanou razii spojenou s magistrátem a provozováním městského aquaparku. Podnikatel chtěl informovat hejtmana Jiřího Rozbořila. Kadlec Kyselému poradil, aby si jeho známý, který v případu figuroval, vybral z banky peníze dřív, než se spustí razie. „Hlavní je pokrýt Jirku (hejtman Jiří Rozbořil),“, nabádal Kyselý na schůzkách podle policistů Kadlece.

Kauza HC Olomouc
Oba muži řešili anonymní udání, podle něhož dotace kraje a města na mládežnický hokej nepoužil hokejový klub HC Olomouc na tyto účely.

Kauza policejní družky
Kadlec prozradil Kyselému, že cifršpioni z ministerstva financí poslali do Olomouce informace o bratrovi policistky z policejního prezidia. Žena je družkou ředitele celorepublikového útvaru kriminální policie Milana Pospíška. Kadlec o policistce sháněl informace.

Kauza akcie
Kadlec s Kyselým opakovaně řešili akcie, které drží město Olomouc v různých firmách.

Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!