Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
14. října 2015 11:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hejtman Rozbořil zrušil schůzky do konce týdne a s nikým nemluví

Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. | foto: ČTK

PRAHA/OLOMOUC Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil zrušil svůj pracovní program do konce týdne. V úterý ho v jeho pracovně na krajském úřadě přes 10 hodin drželi policisté. I ve středu je Rozbořil nedostupný. Žádné informace o něm nemá ani šéf krajské organizace ČSSD Jiří Zemánek.

„Hejtman zrušil svůj pracovní program do konce týdne,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí úřadu Kamila Navrátilová. Rozbořila během jeho nepřítomnosti bude zastupovat 1. náměstek Michael Fischer.

Proč se policie o hejtmana zajímá, nechtěla komentovat ani Rozbořilova osobní asistentka Martina Křemínská. „Obraťte se prosím na tiskovou mluvčí,“ stála si neústupně za svým.

Sám hejtman nemá v současné době zapnutý mobil. Spojit se s ním nepodařilo ani šéfovi krajské olomoucké organizace ČSSD Jiřímu Zemánkovi. „Informace o zásahu vím jen z novin. Vůbec nevím o co tam šlo. Poslal jsem hejtmanovi textovou zprávu, ale zatím mi neodpověděl,“ popsal Zemánek.

Rozbořil je předsedou výboru regionální rady Regionálního operačního programu. Přes něj proudí do Olomouckého kraje miliardové dotace.

Zásah mířil i do řad policie

Celorepublikový zásah pod krycím názvem Vidkun (podle norského kolaboranta Vidkuna Quislinga) začal v úterý ráno. Trestní řízení dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci a některé zadržené hodlá stíhat kvůli korupčním trestným činům: zneužití pravomoci úřední osoby, přijímání úplatku a podplácení.

Vedle Rozbořila, exministra Ivana Langera a podnikatele Ivana Kyselého zasáhla akce i vysoká místa v policii. Vyšetřovatelé zapečetili kancelář šéfa Úřadu služby kriminální policie Milana Pospíška - ten byl celý den k nezastižení. Podle serveru Lidovky.cz měl protimafiánský úřad spadeno i na náměstka Odboru hospodářské kriminality olomoucké policie Karla Kadlece - toho už v minulosti šetřila Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Na seznamu se objevil i vedoucí olomoucké expozitury GIBS Tomáš Uličný. Policie se podle zdroje České televize zajímá i o náměstka ředitele protikorupční policie Jiřího Jacha.

jzlJakub Zelenka
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky
ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky

V současné době se zdá, že udržet si manželský vztah, je stále těžší. Pokud je rozvod nevyhnutelný, pomoci může mediace. Tou se zabývá Mgr. Eva Vaňková, která působí jako rozvodová mediátorka a advokátka.