4. dubna 2017 14:04, aktualizováno  15:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Předčasné léto končí. Teploty klesnou k nule, na horách může sněžit

Déšť (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Déšť (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Po minulém rekordním týdnu do Česka míří ze západu studená fronta. Noční teploty klesnou až na 1 stupeň Celsia, hrozit budou opět přízemní mrazíky. Průměrné teploty se do konce týdne budou pohybovat maximálně do 17 stupňů. Na teplejší počasí se lidé mohou těšit až začátkem příštího týdne.

Středa - Teploty se přes den vyšplhají na 11 až 15 stupňů a bude převážně oblačno. Na Moravě a ve Slezsku se mohou vyskytovat bouřky. K večeru se zatáhne, na místech bude pršet, nad 900 m to budou přeháňky sněhové. V noci se bude teplota pohybovat v rozmezí 9 až 5 stupňů, ale klesnout může až na 2°C. Bude vát mírný severozápadní vítr s rychlostí od 3 do 7 m/s.

Čtvrtek - Denní teploty se vyšplhají na 6 až 10 stupňů a bude převážně velká oblačnost. Na horách, na severu a na severovýchodě budou přeháňky častější, k večeru jich bude ubývat. V noci se výrazně ochladí a teploty místy klesnou až na 1 stupeň Celsia. Vítr bude místy vát s nárazy od 15 do 20 m/s, k večeru bude postupně slábnout.

Pátek - V pátek bude počasí podobné, teploty se budou rovněž pochybovat mezi 6 až 10 stupni Celsia, bude zataženo až oblačno. Déšť a srážky můžeme čekat na severu a na severovýchodě. V pozdějších hodinách bude srážek od západu částečně ubývat. Nejnižší noční teploty opět klesnou až k 1 stupni Celsia.

Sobota - O víkendu nás čeká oteplení. Denní teploty dosáhnou 10 až 14 stupňů. Z počátku bude zataženo až oblačno, během dne budou srážky od západu ubývat. V noci se bude teplota pohybovat mezi 7 až 3 stupni Celsia.

Neděle - Na závěr týdne nás k ránu překvapí ojedinělé mlhy, v noci se mohou objevit přízemní mrazíky. Přes den se teploty vyšplhají až k 17 stupňum Celsia. Vítr bude proměnlivý od 1 do 4 m/s.

V následujícím týdnu by měly teploty opět přesáhnout 20 stupňů Celsia. Velikonoce by tak mohly být opět slunečné.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz