16. července 2019 11:46, aktualizováno  18:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Tursku u Prahy osm hodin hořely sklady s akumulátory. Škoda přesáhla pět milionů

Požár bývalých zemědělských hal, které nyní slouží jako sklady různých firem, v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár bývalých zemědělských hal, které nyní slouží jako sklady různých firem, v... | foto: ČTK

Tursko V Tursku u Prahy v úterý přes osm hodin hořely sklady, v nichž byly akumulátory. Oheň hasiči dostali po 18:00 pod kontrolu. Škoda podle majitele dosahuje 5,5 milionu korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Policejní mluvčí Michaela Richterová uvedla, že požár vznikl pravděpodobně od zkratu na jedné z baterií při manipulaci. Nikdo nebyl zraněn.

Požár v bývalých zemědělských halách, které slouží jako sklady různých firem, vznikl kolem 10:00. Při zásahu hasiči vyhlásili i třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. 

Na místě zasahovalo několik desítek hasičů, jejich počet se nyní bude postupně snižovat, část ale zatím zůstane na místě kvůli dohledu na požářiště.

Požár budou hasiči likvidovat do večera.
V hořícím skladu byly baterie.

Ve skladu o rozloze asi 2000 metrů čtverečních byly akumulátory z drobných spotřebičů a další elektroniky. Pavel Toulec, jednatel společnosti Agrivep, která haly vlastní, ČTK řekl, že neví, co může být příčinou požáru. Podle něj ale haly slouží pouze jako sklady, žádná výroba zde není.

Obec Tursko doporučila obyvatelům, aby kvůli požáru nevětrali. Podle referentky místního obecního úřadu Ivany Válkové šlo o doporučení obce bez ohledu na měření škodlivin v ovzduší. Podle Kerekové na místo přijela i chemická laboratoř, která měřila emise unikající do ovzduší.

V době vzniku požáru bylo v hale osm lidí, všichni stihli odejít, nikdo nebyl zraněn. Z haly se ozývaly výbuchy, vybuchovaly hořící baterie. Exploze se ozývaly již od začátku požáru. Hasiči před 14:00 vyklízeli dvůr před halou, kde je podle Kerekové směsný odpad, který oheň nezasáhl. Vyklizením dvora chtějí získat lepší přístup do haly.

Poblíž Turska v úterý také hořelo pole, s požárem hal ale oheň nesouvisel. I v tomto případě už je oheň pod kontrolou, uvedli hasiči.

ČTK

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na Lidovky.cz