22. dubna 2015 19:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: Grossův pohřeb, mrak nad Tykačem i (ne)primář Čtvrtníček

Lidé přicházeli 22. dubna do baziliky sv. apoštolů Petra a Pavla na pražském... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé přicházeli 22. dubna do baziliky sv. apoštolů Petra a Pavla na pražském... | foto: ČTK

Měli jste přes den jiné starosti, než brouzdat po internetu a hledat zprávy, které mění životy? Tak se v klidu posaďte a nechte se provést jejich výběrem...

... určitě jste si už zvykli, že na severu Lidovky.cz najdete každý den původní, chcete-li exkluzivní zjištění. Ani středa nebyla výjimkou. Reportér Ondřej Golis postupně odkrývá neutěšené poměry v útvaru policejních pyrotechniků. Podle jeho zjištění dostal jeden z nejzkušenějších „antibombařů“ Bohumil Mareš padáka - na základně podivného hodnocení - a teď jako pochůzkář chytá kapsáře (psali jsme v úterý).

Tristní situaci mezi elitními pyrotechniky dobře ilustruje další zjištění. Totiž: Marešův vyhazov chtěli zatrhnout na policejním prezidiu, avšak závěry z neveřejného jednání nikdo nevyslyšel. Proč? Jde o vyřizování účtů s nepohodlným zaměstnancem, nebo nářek vyhozeného policisty? Odpovědi budeme dál hledat a výsledky pátrání zveřejníme v následujících dnech.

Ve středu jsme také otevřeli zajímavou kauzu ze severu Čech. Zjištění reportérky Hany Mazancové ukazuje, kterak se solárník v mžiku stane expertem na pomoc sociálně slabým a místo dotací na slunce sbírá dotace na problémové děti. Problém je však hlavně v tom, že milion putuje na účet společnosti, která nemá se sociální službou 1. žádné zkušenosti a za 2. sídlí na adrese, která připomíná místo těsně před demolicí... Jak je to možné, čtěte ZDE.

Ještě dodejme, že onen solární byznysmen je člen teplické ODS. „Mé sociální cítění je poměrně vysoké, tak jsem si říkal, že by to nebylo špatné,“ vysvětluje svoje nové angažmá Martin Dlouhý.

OBRAZEM: Politici, lidé a rodina se rozloučila se Stanislavem Grossem

Vdova Šárka Grossová na pohřbu svého manžela expremiéra Stanislava Grosse
Na pohřeb Stanislava Grosse dorazil premiér Sobotka a ministr Chovanec

Justice Tykačovi v patách

Po 18 letech znovu na startu. Kauza vytunelovaných CS fondů bude mít další pokračování - policie chce obžalovat miliardáře Pavla Tykače. Pro připomenutí: v roce 1997 bylo z fondů převedeno 1,23 miliardy korun za fakticky bezcenné akcie firmy Drůbež Příšovice.

Za (ne)ziskovou operací stál podle vyšetřovatelů právě Tykač. Neklidné spaní bude mít Tykač kvůli výpovědi muže, který mu - podle vlastního tvrzení - pomáhal s přesunem peněz. Tykač označil výpověď za lživou, ovšem poslední slovo by tentokrát skutečně mohl mít soud. Tak uvidíme.

Divadlo není hokej

Za pár dní se rozjede mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě. Fanoušci možná více než posily ze zámoří řeší problémy trenéra Vladimíra Růžičky se sponzorským půl milionem. Jak ukazují záběry ze skryté kamery natočené Petrem Čtvrtníčkem, není však angažmá za úplatu zdaleka jen doménou nejrychlejší kolektivního sportu. Čtvrtníčkův otec zaplatil sto tisíc za to, že jeho syn dostane roli primáře ve hře v Divadle Na zábradlí. Ale nedostal, s ansámblem mohl pouze „trénovat“. Jestli jste uvěřili, tak spolu s provokatérem Čtvrtníčkem zdůrazňuji, že jde o marketingovou akci k připravované hře Anamnéza.

VIDEO DNE:

„K Růžovi jen tolik, že jestli si mám vybrat mezi šmejdem, který točí skrytou kamerou záznam, který může v budoucnu něco hodit a Vláďou Růžičkou, tak stojím za Růžou,“ napsal serveru Lidovky.cz Čtvrtníček. Roli si prostě nekoupíte. Nebo ano?

K hokeji ještě jedna zpráva: směr Česko nabrala největší hnězda národního týmu, Jaromír Jágr. A nešlo to úplně tak hladce, jak si slavná #68 plánovala. Problémy letadla před odletem popsal Jágr svérázně na svém Facebooku: ... pilot hlásí, že se bude opravovat letadlo. No, jestli to neodletí, tak se Růža pos...e.

KOMENTÁŘ DNE:
„Lidé, kteří prchají ze severní Afriky do Evropy, jsou tak zbědovaní, že pro šanci na lepší život udělají cokoliv. Podnikají strastiplnou anabázi přes moře a riskují smrt. Jejich bídy a zoufalství využívají gauneři, kteří je za nemalé částky pašují jako dobytek v plavidlech, s kterými by se jinak nikdo nevydal ani pár kilometrů od břehu,“ píše Jana Machalická ve svém komentáři. Diskutéry, kteří smrt zoufalých uprchlíků oslavují na fórech, pak označila za TUPCE.

Martin Samek

Autor

Martin Samekmartin.samek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!