1. ledna 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: 'Žádní koblihoví policisté.' Strážce zákona školil proti agresorům 'Terminátor' z klece

Karlos „Terminátor“ Vémola při školení pražských policistů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karlos „Terminátor“ Vémola při školení pražských policistů. | foto: YouTube Policie ČRReprofoto

PRAHA Desítky pražských policistů z takzvaných prvosledových hlídek, které v terénu zasahují jako první proti ozbrojeným pachatelům, absolvovaly nevšední školení. Své zkušenosti jim minulé úterý předával nejúspěšnější český zápasník MMA Karlos „Terminátor“ Vémola. Strážce zákona instruoval, jak bez úhony zneškodnit nebezpečného agresora.

„Semináře jsou zaměřené na to, aby policisté dokázali zpacifikovat lidi a s co nejmenší újmou na zdraví je dostali na zem a spoutali,“ přiblížil Vémola serveru Lidovky.cz. Muži ve zbrani se tak pod vedením profesionálního bojovníka učili například jak efektivně strhnout pachatele, jak jej znehybnit či jakým způsobem vyvést agresivní osobu.

Dvouhodinové školení pro příslušníky hlídkové služby Prahy 1 a metropolitní pohotovostní motorizované jednotky zorganizoval policista Tomáš Peleška. Sám je aktivním zápasníkem, s Vémolou dlouhodobě trénuje.

„Terminátor“, jak se českému bijci přezdívá, si počínání policistů na žíněnkách pochvaloval. „Jde vidět, že to nejsou žádní američtí koblihoví policisté. Opravdu na sobě makají, mají za sebou hodiny v posilovnách a práci berou zodpovědně. Byli snaživý a chtěli se něco naučit,“ uvedl Vémola.

Muže, jenž v minulosti vzdělával podobně i tuzemské vojáky, prý takový přístup a zájem velmi těší. Ve výcviku policistů, jenž dle svých slov poskytuje bezplatně, chce pokračovat nadále.

Karlos Vémola je považovaný za nejlepšího českého zápasníka MMA, tedy smíšených bojových umění. Jde o plnokontaktní sport, jenž spojuje techniky několika bojových sportů a umění. Umožňuje údery, chvaty, boj ve stoje i na zemi. Zápasníci soupeří v takzvaném oktagonu, jenž je často označovaný jako klec. Vémola je držitelem několika titulů ve střední a polotěžké váze v anglických i českých organizacích. Zároveň se jako první Čech dostal do prestižní organizace Ultimate Fighting Championship (UFC).

Karlos Vémola na tiskovce k XFN 15, které uskuteční 27. prosince v O2 Arena.

Karlos Vémola na tiskové konferenci.

rsaRobert Sattler

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?

Najdete na Lidovky.cz