Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Vyvalení zmuchlaní týpci.‘ U Pražského okruhu se konala technopárty, policie musela zabavit mixážní pult

Během víkendu se konala hlasitá technoparty u Pražského okruhu mezi pražským... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Během víkendu se konala hlasitá technoparty u Pražského okruhu mezi pražským... | foto: Týdeník policie

Slivenec  O víkendu se konala hlasitá technoparty nedaleko Pražského okruhu u Slivence. Na místě muselo zasahovat několik hlídek pražských policistů. Strážci zákona nakonec zabavili pořadatelům mixážní pult. „Vyvalení zmuchlání týpci,“ stěžovali si místní na účastníky akce na Facebooku.

„Podle našich odhadů se technoparty zúčastnilo přibližně padesát až sedmdesát lidí,“ řekl pro server Lidovky.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk. Akce se konala od pátku do neděle na skládce u Obecní louky u Pražského okruhu mezi pražským Slivencem a místní částí zvanou „Cikánka“. Během víkendu policie obdržela přibližně dvacet stížností na rušení nočního klidu, proto byla nucena zasáhnout. 

Účastníci technoparty výzvy policie na ztišení hudby vyslechli, po chvilce ale hlasitost opět zvýšili. „Policisté jim nakonec byli nuceni zabavit mixážní pult,“ vysvětloval Daněk.

Jenže pořadatelé si sehnali nový a v neděli ráno kolem šesté hodiny reproduktory zněly znovu. „To už se ale nejednalo o rušení nočního klidu, a proto jsme nemohli nijak zakročit,“ konstatoval mluvčí pražských policistů.

Skládka je v insolvenčním řízení

Podle policie je skládka, kde se hudební akce pořádala, v kompetenci konkurzní správkyně. „Již v minulosti jsme správkyni kontaktovali a varovali ji, že pozemek je nedostatečně zajištěný, ale nedostalo se nám odezvy,“ uvedl tiskový mluvčí. Podle Daňka se policii nepodařilo spojit se správkyní, a tak policisté nezjistili, zda jsou účastníci na pozemku legálně. Nejedná se přitom o první technoparty, která na tomto místě proběhla. V minulosti insolvenční správkyně policii tvrdila, že tehdejší akce nepovolila. 

„Naše městská část o technoparty dopředu nevěděla a rozhodně jsme akci nepovolili,“ řekla pro sever Lidovky.cz starostka Slivence Jana Plamínková. Podle té se akce konala na skládce, kterou měl Magistrát hlavního města Prahy už v minulosti odkoupit. „Vůbec to nechápu, ale skládka je pořád v insolvenčním řízení,“ potvrdila Plamínková.

Místní obyvatelé si nestěžovali na rušení nočního klidu jen policistům, ale hromadně psali stížnosti na facebookovou stránku městské části Slivenec. „Odpoledne stopovali v ulici K Lochkovu vyválení zmuchlaní týpci, odkud asi... Kéž by se už nevraceli,“ píše naštvaná uživatelka Wod Son. „Od včera probíhá u Obecní louky nepovolená technoparty. Auta tam vjíždějí přes zákaz vjezdu, dva policisté v autě nečinně přihlížejí. Už teď jsou vidět odpadky u cesty. Prý nejde nic dělat,“ píše uživatelka Eva Knapová.

Pražští policisté během víkendu zadrželi jen jednoho muže. „V neděli kolem poledne policisté zadrželi řidiče motocyklu, u kterého proveli pozitivní testy na drogy,“ dodal Daněk.

Nebezpečná místa Česka: pražské hlavní nádraží. Třicet let zde vládne podsvětí

Hlavní nádraží v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

Populární zážehové motory ztrácí na spolehlivosti, problémy začínají u oleje

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po letech převahy dieselů se pozornost obrací k zážehovým motorům, o kterých se říká, že jejich údržba je méně...

Unikátní analýza čtyř tisíc hypoték: zjištění jsou mnohdy překvapivá

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hypoteční trh zlevňuje a trhá rekordy. Jaká je ale realita při poskytování hypotečních úvěrů? Jak rychle je lze získat,...

A. Uherek Na co máte pendreky? 19:32 2.9.2019

Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné
Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné

Vyzkoušejte sadu dětské kosmetiky JOHNSON’S® Bedtime™, která je určena pro všechna miminka od 6 měsíců. Složení se speciální esencí NaturalCalm™...