Pondělí 6. července 2020Den upálení mistra Jana Husa 24 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hejtmanka Jermanová tvrdí, že záchranářka je obětí dění v zákulisí. Brožová to odmítá

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

PRAHA Záchranářka Veronika Brožová, která upozornila na nedostatek ochranných pomůcek na svém stanovišti ve Zdibech, je podle středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) obětí dění v zákulisí. Stává se součástí zákulisních půtek, možná i politických, uvedla hejtmanka v pondělním prohlášení. Brožová s vyjádřením hejtmanky nesouhlasí. Řekla, že se do politických aktivit se nikdy nenechala zatáhnout.

Záchranářka 17. března v otevřeném dopise hejtmance napsala, že na jejím stanovišti byl jediný respirátor a tři balíčky ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi, roušky měli záchranáři údajně vlastní. Kraj to odmítá a v souvislosti s článkem v listu Náš region, který informace Brožové zveřejnil, podal trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy.

Není jasné, zda oznámení míří na Brožovou nebo jen na Náš region. Brožová to také neví a ČTK řekla, že ji policie nekontaktovala. „Oficiálně o tom nic nevím. Vím to jen přeneseně z médií, informují mě o tom různí reportéři, redaktoři, ale oficiálně od Policie České republiky nic nevím,“ uvedla.

Hejtmanka v pondělí řekla, že osobně nemá nic proti Brožové. „Je mi líto, že ona se stává součástí jakýchsi půtek v zákulisí, možná politických půtek,“ uvedla v prohlášení, po kterém nepřipustila dotazy novinářů.

Brožová tak situaci nevidí. „Já se necítím být obětí politických půtek. To, že to má nějaký politický dopad, je zřejmě tím, že je před volbami a samozřejmě určité dané strany se snaží toho třeba nějakým způsobem využít. Ale to není moje iniciativa a já se do žádných politických aktivit nikdy nenechala zatáhnout, ani nikdy zatáhnout nenechám,“ řekla Brožová. Zdůraznila, že není členkou politické strany. „Politiku řeším jen v období voleb, kdy jdu jako běžný civilista s obálkou k urně,“ dodala.

Pokorná Jermanová se zmínila o petici Pirátské strany na podporu Brožové, v níž zároveň vyzvala hejtmanku, aby nezneužívala trestní řád k šikaně svých zaměstnanců. „Pokud za mnou přijdou, já tu petici ráda podepíšu. Protože je to tak, že ona je obětí toho, co se děje v zákulisí. Já si vážím práce její, celé záchranné služby, všech lékařů, všech sestřiček,“ řekla Pokorná Jermanová.

Prohlásila nemá ve zvyku řešit problémy podáváním trestních oznámení a rozhodně ne na člověka, který řekl svůj názor, i když „ne úplně šťastným způsobem“. Podle ní jde o její první trestní oznámení. Opozice to zpochybnila. Připomněla trestní oznámení na zastupitele za ODS Michaela Pánka, hejtmančin manžel v minulosti také podal trestní oznámení na novináře serveru seznam.cz kvůli údajnému stalkingu.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!
Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!

Pro 30 z vás jsme si připravili 6 různých druhů příkrmů HiPP v BIO kvalitě. Těšit se můžete na masová i čistě zeleninová jídla.