Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 6 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žádné jídlo nemám, stěžovala si cestující uvězněná ve vlaku přes 17 hodin

Aktuální poloha vlaků včetně zpoždění | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aktuální poloha vlaků včetně zpoždění | foto: babitron.ic.czReprofoto

PRAHA/HRANICE NA MORAVĚ Na tratích po celém Česku zůstávají mimo stanice desítky vlaků. Z většiny z nich už byli cestující evakuováni, v několika však stále zůstávají desítky lidí. Smutným rekordmanem, který stál přes 17 hodin u Hranic na Moravě, je spoj EX LANDEK 144.

Ledová kalamita už v pondělí zastavila na trati desítky vlaků, v nichž byly uvězněny tisíce lidí. Některé z nich však do teď stojí v polích. Rekordmanem je v tomto ohledu souprava EX LANDEK 144 z Žiliny do Prahy, která stála neuvěřitelných 17 hodin u Hranic na Moravě. Podle jízdního řádu měl poté, co vyrazil v pondělí ve 14:22 ze Žiliny, dorazit v 19:53 do Prahy. Místo toho stál ještě dopoledne na nádraží v Drahotuších na Přerovsku.

„Žádné jídlo nemám, asi bych si musela nějaké předražené tady koupit, ale ani nevím, jestli tam něco prodávají. Nevím, co ostatní, ale já mám hlad,“ řekla Českému rozhlasu po hodinách nedobrovolně strávených ve vlaku jedna z vyčerpaných cestujících.

ČTĚTE TAKÉ:

Tiskový mluvčí Českých drah Radek Joklík postižené cestující nepotěšil, když ráno prohlásil, že lidé budou muset ve vlaku ještě počkat. „Je to opravdu špatné, lidi tam zatím v těch vlacích zůstanou. A není to jen případ tohoto spoje, ale týká se to vícero vlaků včetně pendolin,“ sdělil Českému rozhlasu. K vlaku údajně není možné přistavit ani autobusy, takže bude muset být odtažen na přístupné místo.

Případů „odříznutých vlaků“ je však víc. Například čtyři vlaky uvízly na trati Otrokovice - Přerov na území Zlínského kraje u Tlumačova. Z jednoho z nich, kterému docházely náhradní zdroje a nemohl by topit, hasiči evakuovali 37 lidí. Další vlak odtáhly České dráhy. Zbylé vlaky, jeden regionální a pak mezinárodní rychlík z Polska, zůstaly stát na hůře přístupném místě vedle sebe. Oba měly náhradní zdroje na topení a hasiči zajišťovali jen pití pro lidi. Jejich evakuace by prý byla obtížná, museli by k autobusu pěšky po ledovce.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.