6. června 2013 13:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Záplavy na Mělnicku zkomplikovaly cestu dvou rodiček do nemocnice

Zaplavená krajina u Mělníka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zaplavená krajina u Mělníka. | foto: Michal Sváček, MAFRAČTK

MĚLNÍK Policisté ze záplavami zkoušeného Lužce nad Vltavou na Mělnicku pomáhali během uplynulé služby dvěma nastávajícím maminkám, kterým cestu do porodnice zkomplikovala velká voda. Jednu rodičku zastavila dopravní uzávěra u Nové Vsi, druhé se na objízdných trasách porouchalo auto. V obou případech se ženy podařilo včas dopravit do nemocnice, sdělil dnes ČTK mluvčí mělnické policie Václav Tichý.

Policisté podle něj nejdříve zaznamenali problém u silniční uzávěry u Nové Vsi. "Po příjezdu zjistili, že se k uzavírce dostalo soukromé vozidlo a v něm nastávající rodiče, kteří nevěděli, jak dále pokračovat do porodnice," uvedl Tichý. Hlídka podle něj nastávající matku převezla k místu, kde byla silnice rozdělena rozlitou vodní hladinou. Dál však byla cesta neprůjezdná.

Naštěstí jel kolem muž s terénním autem, který ženu převezl na druhou stranu laguny, kde si rodičku převzali zdravotníci.

V obci Býkev pak policisté pomáhali budoucím rodičům, které cestou do porodnice také zastavila velká voda. Tentokrát policisté vozidlo naváděli po objízdných trasách. U Cítova měl však vůz poruchu, policisté proto budoucí maminku naložili do svého auta a sami převezli do nemocnice.

FOTOGALERIE: Lidé začali uklízet spoušť

S úklidem začali i lidé ze Svobody nad Úpou. Do domů a zahrad jim natekla voda, která se valila po silnici od Jánských Lázní. (4. června)
ČTK