10. prosince 2018 19:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman přijal vládu na adventní večeři, chce založit nový zvyk

Prezident Zeman na adventní večeři s ministry | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Zeman na adventní večeři s ministry | foto: ČTK

Lány (Kladensko)/Praha Prezident Miloš Zeman 10. prosince na zámku v Lánech uspořádal pro premiéra Andreje Babiše a ministry menšinového kabinetu ANO a ČSSD adventní večeři. Informoval o tom na Twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Prezident chce podle něho založit tradici předvánočních přátelských setkání se členy vlády. Podle fotografie přiložené k informaci na večeři přišli všichni ministři.

Ovčáček na sociálních sítích uvedl, že prezident přivítal na zámku v Lánech premiéra a členy jeho vlády u příležitosti přátelské adventní večeře. „Pojďme se domluvit, že to bude tradiční akce,“ citoval prezidenta. Podle současného zvyku se na přelomu roku setkává prezidentský pár s premiérem a jeho chotí, hlava státu po Novém roce hostí také šéfy obou parlamentních komor.

Novinkou je i neformální jednání vlády, na kterém ve Štiříně ministři s Babišem probrali své priority pro příští rok. Někteří ministři označili setkání za vládní teambuilding, například ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) podle fotografie doprovodil setkání hrou na piano. Jednání kabinetu na zámku Štiřín předcházela návštěva ministrů v pivovaru.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz