12. října 2018 12:53, aktualizováno  13:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela

Hada zřejmě vylákalo z úkrytu teplé počasí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hada zřejmě vylákalo z úkrytu teplé počasí. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Třicetiletá žena, kterou minulé pondělí v pražských Hlubočepích uštkla mamba zelená, zemřela. Příčina úmrtí ale s hadím uštknutím nesouvisí. Řekl to mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Filip Brož.

Žena byla pravděpodobně majitelkou mamby, která v minulém týdnu unikla z domu. Hada se podařilo odchytit po třech dnech v nedaleké zahrádkářské osadě. 

Ženu smrtelně jedovatý had uštkl v pondělí, záchranáři ji na místě museli resuscitovat, poté ji převezli do motolské nemocnice. Když vyšlo najevo, že ji uštkl had, byla převezena do VFN, kde jí podali antisérum.

Sebevražda?

Od té doby byla v umělém spánku. Podle Brože antisérum zabralo, pacientka měla ale jiné významné zdravotní komplikace. „Přes veškerou naši snahu pacientka zemřela, příčina úmrtí nesouvisí s hadím uštknutím,“ řekl mluvčí.

Případem se zabývá i policie, která vyšetřuje, jak had unikl a jak ho majitelka získala. Podle Státní veterinární správy totiž chov nebyl schválený.

Chovatelka se měla podle informací serveru Lidovky.cz nechat kousnout záměrně, chtěla totiž spáchat sebevraždu. „Mohu potvrdit, že sebevražda je jednou z možných vyšetřovacích verzí,“ řekl minulý týden serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Policie měla dokonce nalézt v bytě ženy dopis na rozloučenou. VÍCE ČTĚTE ZDE.

ČTK, Lidovky.cz