22. října 2017 12:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Život jde dál, mám zdravé ruce a budu normálně pracovat, říká zklamaná Semelová

Prvomájové setkání zahájila projevem z pódia komunistická poslankyně Marta... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prvomájové setkání zahájila projevem z pódia komunistická poslankyně Marta... | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

PRAHA  Komunistická stálice a obdivovatelka Klementa Gottwalda už se do sněmovny nepodívá. Po dvou volebních obdobích totiž Marta Semelová jako poslankyně končí. Politický vaz jí zlomily kroužky voličů. „Život jde dál. Mám zdravé ruce a budu pracovat normálně dál,“ řekla v rozhovoru pro server Lidovky.cz sedmapadesátiletá Semelová.

Lidovky.cz: Ve sněmovně jste byla dvě volební období. Po sobotním sečtení výsledků je ale jasné, že jste ve volbách neuspěla. Lidé vás nezvolili. Jak jste tuto skutečnost přijala?
Mě spíš mrzí celkové výsledky KSČM. Ty jsou velice špatné. Ztratili jsme hodně hlasů a hodně míst ve sněmovně. Jinak, co se týká mě, tak život jde dál. Mám zdravé ruce a budu pracovat normálně dál.

Lidovky.cz: Čemu se budete věnovat? Už máte nějakou představu?
To budu řešit až v průběhu dalších dní. Teď to nebudu komentovat.

Lidovky.cz: KSČM nedostala ani osm procent. Očekávala jste takový výsledek voleb pro komunisty, nebo vás to hodně překvapilo? 
Upřímně mě zaskočil a zklamal.

Lidovky.cz: Čím byl jednociferný výsledek komunistů podle vás způsoben? Co udělala strana špatně?
To budeme muset rozebrat a hledat příčiny jak subjektivní, tak objektivní.

Lidovky.cz: Váš subjektivní pocit je jaký? V čem podle vás KSČM před volbami ustřelila?
Nechám, až to zanalyzujeme.

Předvolební superdebata v Knihovně Václava Havla.
Semelová, Dobešová a Klíma.

Lidovky.cz: Máte pocit, že vy sama jste něco před volbami pokazila? Mohla jste něco udělat jinak?
Nejsem si toho vědoma.

Lidovky.cz: KSČM na druhou stranu porazila sociální demokracii, která vychází z voleb jako poražená partaj. Získala o zhruba půl procenta méně než komunisti. Jak hodnotíte takový výsledek?
Myslím si, že celkově dopadla levice špatně. Ať už je to ČSSD jako taková nebo my. I když v mnoha věcech byla nebo spíše je ČSSD spíše středovou stranou.

Lidovky.cz: Vítězem sněmovních voleb je bezesporu hnutí ANO. Získalo téměř 30 procent všech hlasů. Jak hodnotíte úspěch Andreje Babiše?
Lidé dali důvěru hnutí ANO. Více to ale nechci hodnotit.

Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz