1. dubna 2015 20:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: granáty k ničemu, nadílka na Homolce i Čtveráček Ovčáček

Sherlockové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sherlockové. | foto: aTeo.cz

Měli jste přes den jiné starosti, než brouzdat po internetu a hledat zprávy, které mění životy? Tak se v klidu posaďte a nechte se provést jejich výběrem...

Dbalý - diář

Kauza Homolka se opět připomněla. Tentokrát nejde o neuvěřitelné zápisky exředitele Dbalého, ale o nadělování nových obvinění. Našim reportérům se podařilo odmaskovat všech pět lidí, které má v hledáčku protikorupční policie. Jedno jméno byste ale patrně uhodli sami. Tak schválně...

‚Jedničky‘ zrychlí

„Zrychlování“ silnic, které si to zaslouží, je chvályhodné. ministerstvo dopravy vybralo celkem 24 míst, na nichž bude dovolené trochu více šlápnout plyn. Přinášíme vám přehled všech úseků, kde bude nově povoleno 110 km/h.

Mezi vybranými silnicemi je i I/37 z Hradce Králové do Pardubic, z čehož mám obzvlášť radost, protože po ní jezdím takřka každý týden. Na druhou stranu - mnou vedený dlouhodobý empirický výzkum potvrzuje, že 90 km/h tam jezdí málokdo už teď. Tak jako tak bude mít k sobě řevnivost Hradce Králové a Pardubic zase o něco blíž.

Vcelku výbušná svědectví nasbíral reportér Ondřej Golis v kauze nebezpečných protitankových granátů, kterou otevřely Lidovky.cz. Fakta: ze 40 granátů jich 12 při střelbách v Afghánistánu selhalo. Bohužel nejde o aprílový žert, ale o život ohrožující problém.

Neměli byste vynechat obsáhlý článek OTÁZKY A ODPOVĚDI. Jemen: krvavá šachová partie mocných naší zahraniční redaktorky Magdaleny Slezákové, která detailně zmapovala situaci v neklidném Jemenu. Argument „Nezajímá mě to, je to daleko“ tady vážně neuspěje.

Na další dva články, které si stojí za to přečíst, upozorním jen titulky. Máme je EXKLUZIVNĚ: Kauza Hrad vs. Peroutka vyřešena. Ovčáček se měl stavit, říká ČtveráčekCourtois v Chelsea skončil. Čech konkurenta zbil před tréninkem, tvrdí svědek.

A teď několik událostí, u kterých by bylo lepší, kdyby se vůbec nestaly:

1. začal proces s mladíkem, který při automobilové honičce srazil policistku. Hned první den se u soudu objevily zarážející svědecké výpovědi. Policistka prý neměla reflexní vestu a policejní zátaras neměl puštěné majáky. Zajímavé bylo také vystoupení dívky, která jela s mladíkem v autě.

2. i druhá zpráva v této neveselé části je justiční. Žalobce totiž zastavil stíhání ženy, jež ubodala studenta ve Žďáru... ano, toho studenta, který se rozhodl bránit své kamarády a zaplatil za to životem. Žena, která ve škole útočila, byla v té době nepříčetná. Tečka.

„Rodině se to nelíbí, podle nás to byl naplánovaný a promyšlený trestný čin a o nějaké nepříčetnosti se nedá mluvit. Proč ji takhle nezkoumali předtím? Na základě lékařského vyjádření ji pustili na svobodu, nikdo o ní půl roku nevěděl, nebyla pod dohledem a teď najednou z ní uděláme chudáka?“ řekl ČTK otec zavražděného studenta Kamil Vejvoda. Co dodat?

Lepší zítřek, přeji.

Martin Samek

Autor

Martin Samekmartin.samek@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
CONTROLLER SENIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč