27. února 2017 22:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: oscarový trapas a Praha bez proudu

Ryan Gosling po zjištění, že film La La Land, ve kterém hrál hlavní roli, byl... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ryan Gosling po zjištění, že film La La Land, ve kterém hrál hlavní roli, byl... | foto: AP Photo

Praha Diváci v sále i u televizních obrazovek mohli čekat při předávání letošních Oscarů ledacos. Další z ostrých politických komentářů adresovaných Donaldu Trumpovi, vítězství některého z opovrhovaných filmů nebo další hromadné selfie filmových hvězdiček. Že se ale pořadatelé spletou při vyhlašování nejlepšího filmu roku a na pódium pozvou autory snímku La La Land, na to se nikdo nemohl připravit.

Nejlepší film měli ohlásit herci Faye Dunawayová a Warren Beatty. Beattymu se do ruky dostala zjevně karta s vyhlášením ceny, která byla určená pro vyhlašování v kategorii nejlepší herečky. I když se na omyl přišlo záhy, na jevišti už děkoval tým tvůrců filmu La La Land, přestože měli ceněnou sošku převzít autoři vítězného dramatu Moonlight.

„Upřímně se omlouváme (tvůrcům snímků) Moonlight, La La Land, Warrenovi Beattymu, Faye Dunawayové a divákům za omyl při vyhlašování nejlepšího snímku. Moderátoři omylem dostali obálku z jiné kategorie a chyba byla rychle opravena. Zjišťujeme, jak se to mohlo stát, a hluboce se omlouváme. Oceňujeme šarm, s nímž jmenovaní, filmová akademie, (televize) ABC a (moderátor) Jimmy Kimmel situaci zvládli,“ stojí v omluvě pořadatelské firmy PwC.

Ta může jen doufat, že za rok se o větší rozruch než pořadatelské přehmaty postarají opět odvážné róby hostů.

Herečka Janelle Monaeová.
Herečka Ruth Neggaová.

Pokud vás letošní oscarové snímky nelákají, můžete si zavzpomínat na oceněný film Vlk z Wall Street, v němž v roli podvodného burzovního makléře zazářil Leonardo DiCaprio. I v Česku totiž máme podobný příběh firmy Capital Partners, která slibem báječných výnosů nalákala řadu klientů - ti jim svěřili desítky, možná i stovky milionů korun, které už nikdy neviděli.

Držitel Oscara a ekologický aktivista Leonardo di Caprio nejprve podporoval...

Blackout v Praze? Nic nepředstavitelného. O tom, jak (ne)funguje centrum metropole bez elektřiny, se mohli přesvědčit Pražané v pondělních dopoledních hodinách. Závada v rozvodovně na Chodově vedla k výpadku proudu v částech Prahy 1, 2, 3, 4, 9 a 10. Půl hodiny nefungovaly některé tramvaje a na chvíli přestala svítit i světla ve stanici metra Florenc.

Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.