Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: EET neselhalo, Zemanova rána pod pás a Rath na vlně

Transparenty před sídlem krajského úřadu v Karlových Varech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Transparenty před sídlem krajského úřadu v Karlových Varech | foto: ČTK

PRAHA Odstartovala druhá vlna elektronické evidence tržeb. Systém funguje. Zatím. Prezident Miloš Zeman se obořil na karlovarského starostu. Neoprávněně. A David Rath se může o něco více usmívat. Další soud mu nahrál. Vítejte u přehledu zpráv dne.

Elektronická evidence tržeb, neboli zkráceně EET, budí velké vášně. Systém, který zavádí ministerstvo financí pod vedením šéfa hnutí ANO Andreje Babiše má mnoho odpůrců z řad podnikatelů i opozičních politiků.

Dnes odstartovala druhá vlna. Tedy: firmy a podnikatelé ve velkoobchodu a maloobchodu včetně obchodníků s auty začali ode dneška evidovat tržby.

Druhá vlna EET zahrnula i obchodníky, tedy i tuto pražskou tržnici.

Druhá vlna EET zahrnula i obchodníky, tedy i tuto pražskou tržnici.

Zavedení EET.

Zavedení EET.

Andrej Babiš během prvního dne druhé vlny EET.

Andrej Babiš během prvního dne druhé vlny EET.

Centrum pokladen - EET

Centrum pokladen - EET

Vláda si od evidence tržeb slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků.

Provoz EET fungoval po zapojení obchodníků plynule a bez problémů, zapojila se i poštovna na Sněžce. Babiš vyrazil do Harrachova, kde si koupil čepici a nechal se u toho vyfotit. ČTĚTE ZDE:

Prezident Miloš Zeman si připsal další černý puntík. Při návštěvě kraje své milované Becherovky pokáral primátora Karlových Varů Petr Kulhánka za to, že město dosud neopravilo Císařské lázně. Objekt ale má v majetku Karlovarský kraj.

Prezident Miloš Zeman navštívil firmu Karlovarská Becherovka a.s.

Prezident Miloš Zeman navštívil firmu Karlovarská Becherovka a.s.

Jeden z darů, které dostal prezident Miloš Zeman od hejtmanky Jany Vildumetzové...

Jeden z darů, které dostal prezident Miloš Zeman od hejtmanky Jany Vildumetzové v sídle krajského úřadu v Karlových Varech

Další dárek - velká lahev Bechcerovky v dárkové kazetě

Další dárek - velká lahev Bechcerovky v dárkové kazetě

Retro sáňky - neoficiální dárek Karovarského kraje pro prezidenta Miloše Zemana

Retro sáňky - neoficiální dárek Karovarského kraje pro prezidenta Miloše Zemana

Prezident Miloš Zeman přichází na setkání se členy krajského zastupitelstva a...

Prezident Miloš Zeman přichází na setkání se členy krajského zastupitelstva a starosty měst a obcí v sídle krajského úřadu v Karlových Varech.

Muž s transparenty „Ať žije Zeman!“ během prezidentovy návštěvy Karlovarského...

Muž s transparenty „Ať žije Zeman!“ během prezidentovy návštěvy Karlovarského kraje

„Chtěl bych poděkovat těm, kteří pečují o hrad Hartenberg, a vynadat těm, kteří se, jako primátor Kulhánek, nestarají o Císařské lázně. Jsem proto rád, že se kraj nakonec rozhodl, že Císařské lázně opraví ve vlastní režii,“ prohlásil Zeman. VÍCE ZDE:

„Z mého pohledu je to rána pod pás, ať ta informace vznikla kdekoli. Kdo mě zná, ví, kolik let a času jsem věnoval přípravě rekonstrukce a hlavně se to dotáhlo až do finále a na jaře se mohlo začít rekonstruovat,“ reagoval Kulhánek. Rozhovor s ním si PŘEČTĚTE ZDE:

Kontrolní otázky: omluví se Zeman za „ránu pod pás“? Odvezl si na Pražský hrad Becherovku?

David Rath, ač kdysi nachytán s miliony v krabici, u soudů poráží na hlavu žalobce. Bývalému hejtmanovi udělal nyní radost pražský krajský soud, který shodil druhou větev jeho kauzy, v níž vedle Ratha stojí před soudem i firmy. A znovu padla slova o tom, že použití odposlechů nebylo odůvodněné a že je nelze použít jako důkazy. VÍCE ZDE:

Houštinou právnických kliček se tak Rath zatím blíží k východu s názvem svoboda než k zamřížovanému okénku žaláře...

Co dalšího přinesl server Lidovky.cz?

Jan Odermatt zahynul po velkém požáru ve Zvoli u Prahy.

Jan Odermatt zahynul po velkém požáru ve Zvoli u Prahy.

‚Šetříme, jak se mohl nadýchat zplodin,‘ říká šéf pražských hasičů o kolegovi, kterého uctily sirény
Musel dovnitř, přestože tam zuřilo ohnivé peklo. Bylo něco po třetí hodině v noci 14. února, když se hasič Jan Odermatt spolu s kolegy vydal do haly o rozměrech 70x15 metrů, která byla celá v plamenech. „Věděli jsme, že jeden dělník chybí,“ vysvětluje ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský. VÍCE ZDE:

Alena Doláková

Zrzka v Hollywoodu: Jela jsem do USA za uměním, ale narazila jsem na nepřející k***y
Praha: „Ahoj“/ Brno: „Zdar jak sviňa“/ Hollywood: „Ahoj, jak se máš? Jsem tak šťastná, že tě vidím! Vypadáš fantasticky. Zbožňuju tu rtěnku, co máš na sobě. Měj báječnej den. Je požehnání tě potkat. Miluju tě!“ Místo ahoj si Američani opravdu říkají na rozloučenou miluju tě. VÍCE ZDE:

Jednal chladnokrevně, náprava je téměř nemožná, vysvětlil soud 18 let pro vraha z arboreta
Za zvlášť surovou vraždu bývalé přítelkyně si čtyřiadvacetiletý Radúz Šafránek z Brna odsedí 18 let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Stejně staré dívce v arboretu Mendelovy univerzity zasadil nožem pětadvacet ran do obličeje, břicha, zad, rukou i nohou. Podle soudu bylo jeho jednání předem promyšlené a zvlášť surové. „Jeho resocializační schopnosti jsou velmi nepříznivé,“ uvedl soud v odůvodnění, jež má server Lidovky.cz k dispozici. Pozůstalým má zaplatit 2,1 milionu korun. VÍCE ZDE:

Petr Jašek po návratu do Česka.

Petr Jašek po návratu do Česka.

Čech vězněný v Súdánu: Byl to proces jako s Horákovou. Vše diriguje tajná služba
Ještě pár hodin před odletem ze Súdánu věděl, že nemá nic jisté. Přesto se díky práci české diplomacie křesťanský humanitární pracovník Petr Jašek v neděli večer po téměř 15 měsících věznění vrátil do Česka. „Od počátku bylo vše dirigováno tajnou službou. Celý proces mi připomínal procesy z 50. let u nás,“ popisuje Jašek v exkluzivním rozhovoru pro server Lidovky.cz s tím, že „tajní“ mohou vše a bojují o moc s tamními politiky. VÍCE ZDE:

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...