7. prosince 2016 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Design

Izraelské šperky i ekvádorský švec. Začíná designSUPERMARKET

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Fernando Echeverria Shoes | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fernando Echeverria Shoes | foto: designsupermarket

Jubilejní desátý festival designSUPERMARKET 2016, který začíná ve čtvrtektradičně představí i zahraniční značky a designéry. Svou tvorbu již potřetí přivezou holandští autoři, kteří byli vybráni na prestižním módním festivalu FASHIONCLASH. V rámci samostatné výstavy izraelského šperku se bude prezentovat osm absolventů Ateliéru šperku na univerzitě Shenkar – Engineering. Design. Art. v Tel Avivu.

Mezi další zahraniční značky, které budou na festivalu k vidění, se řadí slovenští Buffet Clothing, maďarští The Mama Kin nebo Ludus z Makedonie. Představí se také Fernando Echceverria, švec z Ekvádoru žijící v Praze.

Fashionclash již potřetí

„FASHIONCLASH Festival je jedinečná interdisciplinární akce s mezinárodním přesahem. Máme obrovskou radost, že můžeme být u toho a navzájem představovat naše designéry zahraničnímu publiku. Letos se na FASHIONCLASH v Maastrichtu představili tři čeští designéři, které jsme vybrali z loňského ročníku designSUPERMARKETU – Sofya Samareva, Unosto a dry milk of virgin mary,“ vysvětluje Darina Zavadilová, kreativní a programová ředitelka akce.

Otevírací doba

designSUPERMARKET 2016 se bude konat od 8. do 11. 12. 2016 v Kafkově domě u Staroměstského náměstí na Praze 1.

Otevírací doba:

čtvrtek / 12 – 21 hodin

pátek / 12 –21 hodin

sobota / 10 –21 hodin

neděle / 10 –18 hodin

S prestižním módním festivalem FASHIONCLASH spolupracuje designSUPERMARKET již od roku 2014, kdy svou tvorbu v Praze poprvé představila pětice holandských módních návrhářů. Díky kontinuální podpoře ze strany Velvyslanectví Nizozemského království v Praze budou i na letošním festivalu k vidění zajímavé osobnosti a neotřelé koncepty holandské módní scény.

„Značka LAU by Laura Verdank přiveze nápaditý unisex streetwear, který je trendový, ale jednoduchý a nositelný. Představí se také návrhářka Ellen Mary Rooijakkers s kolekcí Surplus, která je vyrobená z bio bavlny barvené ručně nasbíranými lokálními bylinami. Holandské zastoupení bude mít i oblast módních doplňků. Značka Naomi Rachel Timan s trefným mottem “I was a soffa” uvede sympatický koncept tašek vyrobených z recyklovaného nábytku,“ popisuje kurátorka Veronika Ruppert holandské značky a designéry, kteří budou k vidění letos.

PBG
Martina Žílová

Izraelský šperk

Unikátní výstava izraelského šperku pořádaná představí osm diplomových prací absolventů ateliéru šperku na univerzitě Shenkar – Engineering. Design. Art. v Tel Avivu pod vedením profesora Sharona Kerena, který bude v rámci doprovodného programu také přednášet. Tématem bude formování katedry Designu šperku na univerzitě Shenkar – Engeneering. Design. Art. v Tel Avivu pod osmiletým vedením osobnosti, jež není šperkařem, ale významným sochařem a performerem.

Vystavované diplomové práce se nachází na pomezí šperku a objektu. Tři ze studentů se budou na festivalu prezentovat osobně a jejich kolekce zde budou k zakoupení. Konkrétně to bude Vika Myzel, která v současnosti dlouhodobě působí v Praze, Shiran Shashua prezentující pod značkou The Morning After, a Noa Farbstein.

O designSUPERMARKETU

designSUPERMARKET je prodejní festival autorského designu a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zhlédnout pod jednou střechou to nejlepší z autorské tvorby mladých českých i zahraničních designérů z oblastí módy, šperku, bytových doplňků, grafiky a ilustrace. Festival je zároveň akcí se společenským přesahem – plní funkci centra neformálního setkávání osobností českého designu se všemi, kdo projevují zájem o současné kulturní dění a urban scénu. Klade si za cíl co nejzodpovědněji přiblížit design širší veřejnosti a propagovat tvorbu mladých autorů.

Na designSUPERMARKET se však nezávisle na výstavě představí další dvě izraelské šperkařské značky, které se přihlásily samostatně – For Those Who Pray a TheyDream. Celou koncepci a kurátorský výběr výstavy připravila Danica Kovářová, o vizuální koncept se postarali Matěj Činčera a Jan Kloss.

Již poněkolikáté se v módní sekci představí značka Buffet Clothing, za kterou stojí tři designéři ze Slovenska. Tato sofistikovaná streetwearová značka, která doplňuje pravé italské tkaniny o čistou a minimalistickou estetiku, si klade za cíl zvýšit sebevědomí lidí skrze své nadčasové kousky.

Mosazné šperky uvede mladá maďarská designérka, původně studentka architektury, pod značkou The mama kin. K vidění bude nová kolekce i klasické a nejvíce prodávané produkty, široká škála šperků od těch nejmenších náušnic až po výrazné náhrdelníky. Často se jedná o pozlacené kousky s robustními povrchy a liniemi. V oblasti módních doplňků, konkrétně bot, se představí Ekvádorec žijící v Praze, Fernando Echceverria. Na festivalu představí novou edici flexi bot, kolekci natura, boty Mantta a novinku – kolekci bot na podpatku.

Dana Bezděková
apeAlena Pecháčková
  • 0Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na Lidovky.cz