Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: Vánoce jako nekončící komediální večírek nebo jako magická pohádka

Snímek Matky na tahu o Vánocích (2017). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Matky na tahu o Vánocích (2017). | foto: STX Entertainment

První prosincový týden míří do českých kin sedm filmů. Večírek mladistvých matek doplní jedno rozvážné přání, francouzští podvodníčci, drama o nelehkém ženském vztahu, těžce vykoupené splněné touhy, animovaný příběh z dětského domova a dokument o české metalové scéně osmdesátých let.

Přání k mání

Hlavní hrdina Albert (Filip Antonio) nového českého vánočního příběhu je zoufale zamilovaný do sestry svého kamaráda. Potká také kouzelného dědečka, který mu slíbí splnit jakékoliv přání. Nuže, rozhodnutí se jeví jasně, sestra může být jeho. Nic ale není tak jednoduché a Albert se musí rozhodnout, zda radši přání nevyužije na nějaký dobrý skutek. Zároveň se v jeho okolí pohybují lidé, kteří by se přání chtěli zmocnit pro sebe.


Matky na tahu o Vánocích

Amy, Carla a Kiki jsou tři matky, které si odmítají přiznat svůj věk. Trávit rodinné Vánoce v klidu, to přece dělají jen domácí puťky! Matky vezmou záležitost do svých rukou a rozhodnou se z Vánoce udělat velkolepý mejdan. Všechny plány ale naruší jejich matky, které za dcerami míří na svátky. Děti poznají, že ani babičky nepatří do starého železa.


Na shledanou tam nahoře

První světová válka právě končí. Vojín Albert skončí po výbuchu granátu zasypán sutí. Ze zdánlivě bezvýchodné situace ho dostane jeho spolubojovník, vojín Édouard. Voják za dobrý skutek zaplatí částí obličeje, kterou mu utrhne šrapnel z výbušniny. Po válce se Albert cítí být Édouardovi zavázán a stane se jeho pečovatelem. Édouard potřebuje velké dávky morfia a Édouard vymyslí důmyslný podvod pro získání peněz na tento tišič bolesti. Do toho se ještě zamotá jejich bývalý nadřízený, poručík Pradelle, který bezohledně vydělává na exhumacích mrtvých. Bláznivé francouzské komediální drama je ostré jako bajonet.


Polibek od Beatrice

Claire je porodní asistentka, pro kterou je její práce celý svět. Jako rána z čistého nebe pak přijde zpráva, že nemocnici, kde pracuje, budou zavírat. Zoufalou ženu si vyhledá Beatrice, bývalá přítelkyně Claiřina zesnulého otce. Ženy jsou jako dva protiklady a hledání cesty k sobě tak vůbec nebude jednoduché.


Místo splněných přání

Restaurace je místem setkávání. U jednoho stolu sedí každý den záhadný muž. Jeho jediným účelem je vyslechnout si přání příchozích a jejich touhy jim pomoci splnit. Nic ale není zadarmo. Kam až jsou ochotni lidé za svými sny jít?

Můj život Cuketky

Cuketka je malý bystrý chlapec. Když přijde o matku, tak je přemístěn do dětského domova. Nemá problém si najít kamarády a také první lásku. Štěstí se dá nalézt kdekoliv.

Motorband: Restart

Dokumentární pohled na české hudebníky, kteří v osmdesátých letech budovali tuzemskou metalovou scénu. Ústřední postavou je Libor Matějíček, kytarista Motorbandu. Motorbandem prošla celá řada významných hudebníků. Kam až to dotáhli a jakou stopu zanechali?

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!