Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
31. října 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

HBO mění plány ke Hře o trůny. Místo seriálu o Bílých chodcích dostanou přednost draci

Rod draka - promo plakát k seriálu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rod draka - promo plakát k seriálu. | foto: HBO

PRAHA/ZÁPADOZEMÍ Situace okolo světa Hry o trůny začíná být nepřehledná. Americká televize HBO oznámila, že začíná připravovat seriál Rod draka (House of the Dragon) zaměřující se na rod Targaryenů. Téměř ve stejné chvíli se v tichosti objevily informace o tom, že zároveň s tím ruší seriál Dlouhá noc (The Long Night) s Naomi Wattsovou v hlavní roli.

Dlouhá noc měla všechny předpoklady pro seriálový hit. Děj byl zasazen tisíce let před Hrou o trůny a mimo jiné vysvětloval vznik Bílých chodců, nemrtvé hrozby z původního seriálu. O příběh se starala scenáristka Jane Goldmanová, známá díky oblíbené špionážní sérii Kingsman. Hlavní, blíže nespecifikovanou roli pak měla ztvárnit zkušená britská herečka Naomi Wattsová. Zářila ve filmech jako Kruh (2003) nebo Mulholland Drive (2001) režiséra Davida Lynche. Ani to všechno ale nestačilo.

Poslední scéna seriálu Hra o trůny. Toulat se s Divokými a svými vzpomínkami po...
Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová) a vytoužený Železný trůn,v ruinách...

Příprava Dlouhé noci byla v plném proudu a na internet uniklo hned několik zákulisních fotek. Pilotní díl už byl natočený. HBO o důvodech zrušení mlčí. Americký server Deadline ale píše, že k nim přispěla hlavně zdlouhavá postprodukce pilotního dílu a nespokojenost s výsledkem.

Draci, kam se podíváš

O Západozemí ale fanoušci nepřijdou. Casey Bloys, programový ředitel HBO, potvrdil, že se chystá alespoň seriál Rod draka mapující historii rodu Targaryenů, mezi jehož členy patřila i divákům známá Daenerys (Emilia Clarkeová).

Hra o trůny

Scenáristé desetidílné první série jsou sám autor knižní předlohy George R. R. Martin a Ryan J. Condal (Rampage Ničitelé, seriál Colony). Condal bude spolu s režisérem několika epizod původního seriálu Miguelem Sapochnikem i celkovým tvůrcem Rodu draka, takzvaným showrunnerem. Zatím nejsou známé žádné detaily k hereckému obsazení nebo datu premiéry.

Děj by se měl podle dostupných informací odehrávat tři sta let před Hrou o Trůny, což ho zasazuje přibližně do dob krále Aegona Dobyvatele, který jako první sjednotil všech sedm království Západozemí. Předlohou Rodu draka je hlavně Martinova kniha Oheň a krev. Česky ji letos vydalo nakladatelství Argo.

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Osudové jídlo: genetická odolnost je důležitější než trendy ve stravování

MUDr. Josef Jonáš je lékař působící v některých oblastech alternativní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bílé jedy, maso a pšenice. Potraviny, které jsou součástí našeho běžného jídelníčku, procházejí revolucí. Během...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.