2. prosince 2017 15:48 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hlavní hvězdou festivalu Masters of Rock bude v létě skupina Helloween

Německá kapela Helloween hrála letos v listopadu v pražské Tipsport Areně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá kapela Helloween hrála letos v listopadu v pražské Tipsport Areně. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

ZLÍN Hlavní hvězdou příštího ročníku metalového festivalu Masters of Rock, který se uskuteční 12. až 15 července příštího roku ve Vizovicích, bude německá speedmetalová skupina Helloween. V sobotu o tom informoval ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

Na pódiu ve Vizovicích se příští rok v červenci podle Darona představí bývalí členové kapely Helloween, kytarista a zpěvák Kai Hansen a zpěvák Michael Kiske společně s její současnou sestavou.

Do Vizovic přijede také zakladatel skupiny Accept zpěvák Udo Dirkschneider, který na festivalu Masters of Rock zakončí období, kdy zpíval skladby této heavymetalové legendy. „Poté už nikdy nebude zpívat písničky Accept, ale pouze od své skupiny U.D.O.,“ podotkl Daron.

Na programu příštího ročníku Masters of Rock je také vystoupení německé zpěvačky Doro Pesch, kanadské trashmetalové skupiny Annihilator či německo-rumunské powermetalové kapely Powerwolf. „Powerwolf přijede představit ve světové premiéře nové album, které vyjde těsně před Masters of Rock,“ upozornil Daron. Účast na festivalu potvrdila také heavymetalová skupina Loudness z Japonska.

Zimní verzi uchvátili bratři Cavalerovi

Sportovní halu Euronics v sobotu zaplnili fanoušci, kteří do Zlína přijeli na 13. ročník zimní verze metalového Masters of Rock. Hlavními hvězdami festivalu jsou bratři Cavalerovi, bývalí členové brazilské kapely Sepultura. Na akci, která skončí v pozdních nočních hodinách, postupně vystoupí také populární americká thrashmetalová skupina Over Kill nebo německá hardrocková formace Axxis. „V hale je zhruba 2500 návštěvníků,“ podotkl Daron.

Součástí odpoledního a večerního programu je také vystoupení formace The Unity, kterou tvoří bývalí členové populární německé skupiny Gamma Ray. Zazní i melodický death metal od finských Insomnium a fanouškům zahraje německá kapele Beyond the Black, která se prezentuje symfonickým metalem.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz