Úterý 31. března 2020svátek má Kvido -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Když chyby stojí životy. Česká televize uvede minisérii Zrádci režiséra Viktora Tauše

Minisérie Zrádci (2020). Režie: Viktor Tauš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Minisérie Zrádci (2020). Režie: Viktor Tauš. | foto: Česká televize

Policejní informátor a drogový dealer. David Frýdl (Cyril Dobrý) se každý den pohybuje na hraně. V kriminální šestidílné minisérii Zrádci hrají také Lenka Krobotová, Václav Neužil, David Novotný nebo Igor Bareš. První díl Česká televize uvede v neděli 23. února ve 20:10.

Děj šestidílné minisérie Zrádci by se dal shrnout jako tři týdny v životě dealera Davida Frýdla který působí v česko-vietnamské drogové mafii i jako policejní informátor. Jenže nebezpečné přešlapování mezi dvěma světy se vždy stává osudným, když se udělá krok vedle. Ten může přijít kdykoliv a vinou kohokoliv. Pak nezbývá nic jiného než útěk. Naštěstí má David jednoho schopného spojence - analytičku Petru (Lenka Krobotová).

Minisérie Zrádci (2020). Režie: Viktor Tauš.
Minisérie Zrádci (2020). Režie: Viktor Tauš.

„Minisérie Zrádci je doposud nejnáročnějším počinem mé dosavadní tvorby pro Českou televizi,“ představil projekt režisér Viktor Tauš. „Vedle příběhu samotného mě zasáhla především specifická pozice protidrogové policie mezi jinými policejními útvary. V drogové kriminalitě totiž de facto neexistuje oběť,“ dodal.

Za scénářem stojí Miro Šifra, který je podepsaný i pod úspěšnou minisérii Rédl.  „Rád píšu o světech, které vůbec neznám a v nichž se normálně nepohybuji. Snažím se o nich zjistit všechno. Seriál Zrádci se odehrává v prostředí, kde musí protidrogová policie změnit způsob své práce, aby bylo vůbec možné držet tempo s dobou. Přitom ale zároveň dělá chyby, které stojí lidi kolem ní životy,“ doplňuje Šifra.

Viktor Tauš je podepsaný pod filmy Klauni (2013) a Sněženky a machři po 25 letech (2008). Uznání mu ale přinesla hlavně výborně hodnocená kriminální minisérie Vodník (2019) z cyklu Detektivové od nejsvětější trojice.

Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Roman Prymula. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Roman Prymula. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Roman Prymula. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

TIP NA VEČEŘI: Co všechno se dá připravit s toustís?
TIP NA VEČEŘI: Co všechno se dá připravit s toustís?

Redakce si pro vás připravila několik nápadů na lahodné pokrmy z toustís, které můžete znát také pod názvem „english muffin“. Na snídaňové bulky tak už nemusíte chodit do fast foodu, ale snadno si je připravíte i doma.