31. prosince 2017 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Komedie nebo zábavné pořady. Co nabízejí televize na Silvestra?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Snímek Světáci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Světáci | foto: KVIFF

PRAHA Silvestr není jen o vtipných televizních estrádách. Na své si v programové nabídce přijde každý. Server Lidovky.cz vám přináší několik tipů z televizního programu na poslední den v roce.

Trabantem napříč Afrikou (2010)
ČT2 ve 13:30, dokument

20 tisíc kilometrů přes jedenáct afrických států. Pro cestovatele Dana Přibáně neexistují nesplnitelné sny. Kde spal, co jedl a jak vůbec přežil? Poutavá dokument vypráví o cestě v „bakelitovém zázraku“ z východního bloku.

Ledové království (2013)
Nova Cinema v 16:10, animovaná pohádka

Princeznu Elsu uvězní zlá ledová královna. Její sestra Anna se za pomoci svých přátel vydává na cestu plnou dobrodružství s cílem Elsu osvobodit. Disneyho animák si získal srdce diváků po celém světě.

Velká plavba s Waldemarem (2017)
ČT1 ve 20:20, zábavný pořad

Mimořádný večer připomene nedožitých 85. let zpěváka Waldemara Matušky. Vystoupí řada hostů (J. Suchý, E. Pilarová, V. Noid Bárta, M. Absolonová, J. Satoranský, J. Hanzlík, O. Ruml a další) a diváci se mohou těšit na své oblíbené písničky. Večerem provede Martin Dejdar.

Funny Girl (1968)
ČT2 ve 21:35, muzikál/romantický

Fanny Briceová (Barbara Streissandová) pracuje jako nepříliš úspěšná tanečnice. Ve skutečnosti ale jejím snem není tanec, ale zpěv. Souhrou náhod dostane novou šanci v podobě angažmá v divadle Follies. Na scéně se ale objevuje neodolatelný hazardní hráč Nick Arnstein (Omar Sharif), do kterého se Fanny zamiluje. Kvůli němu by byla schopná vzdát se i svého snu. Za roli Fanny získala Barbara Streissandová Oscara.

Black Mass: Špinavá hra (2015)
Nova Cinema ve 2:00, akční/drama

Agent FBI John Connolly (Joel Edgerton) přemluví ke spolupráci známého mafiána Jamese Bulgera (Johnny Depp). Mají totiž společný cíl - zneškodnit italskou mafii. Snímek vypráví o nevšedním spojenectví, které z Bulgera učiní jednoho z nejmocnějších mužů v Bostonu.

Světáci (1969)
ČT1 ve 4:00, komedie

Legendární česká komedie vypráví o třech fasádnících (Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Jan Libíček), kteří se snaží proniknout do víru velkoměsta jako členové intelektuální smetánky. Ve vyhlášeném podniku potkávají tři distingované dámy. Netuší však, že i ony dámy svůj status smetánky předstírají...

  • 1Diskuse