8. srpna 2014 18:01, aktualizováno  18:04 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Mig 21 vydá nové album. Ještě musíme kroutit čudlíkama, hlásí členové

Na Majálesu vystoupila i známá hudební skupina MIG 21 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Majálesu vystoupila i známá hudební skupina MIG 21 | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Skupina Mig 21, která se s oblibou označuje jako "chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5-Smíchova", chystá po deseti letech nové studiové album.

Kapela již představila první singl s názvem Diskobůh. Nahrávka vyjde v září a předznamená turné, které začne koncertem 3. října v Karlových Varech a skončí 6. prosince v plzeňské Šeříkovce.

ČTĚTE TAKÉ:

"Ano, písničky už jsme nahráli, ale teď ještě musíme kroutit čudlíkama, aby se Ti hezky poslouchaly. A ještě se Ti svěříme, že desce říkáme postaru album. Naše nové album se jmenuje Album a máme ho rádi!," vzkazuje kapela se svým typickým humorem fanouškům.

Autorem textů je herec, zpěvák a lídr skupiny Jiří Macháček, hudbu složil Tomáš Polák. Na desce se objeví nové i starší písně, které již kapela hraje několik let na svých koncertech, jako jsou Mávej, Chci ti říct, Máma se vrací, Venkovan kluk nebo Na zotavenou.

Kapela Mig 21 debutovala v roce 2001 albem Snadné je žít, o rok později natočila desku Udělalo se nám jasno. Zatím poslední řadové album Pop Pop Pop jí vyšlo v roce 2004. V roce 2009 pak "migové" vydali nové album Naživo. Jedná se o záznam hudebního experimentu dvou odlišných hudebních těles, popové skupiny a třicetičlenného dechového souboru Lelek Orchestra, který vznikl na festivalu Letorosty v Berouně.

Lidovky.cz, ČTK