Čtvrtek 4. března 2021svátek má Stela 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na konci cesty čeká Valhalla. Poslední Vikingové vyplují zatím exkluzivně na Amazonu

Upoutávka na šestou sérii Vikingů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Upoutávka na šestou sérii Vikingů. | foto: History

MIDGARD Populární seriál Vikingové se na konci tohoto roku dočká posledních deseti dílů. Exkluzivní smlouvou si pro sebe jejich premiéru zajistila streamovací služba Amazon Prime Video. Jinde se seriál objeví až s časovým odstupem. Netflix mezitím chystá vedlejší seriál Vikingové: Valhalla.

Poslední série Vikingů se v premiéře objeví již 30. prosince na streamovací službě Amazon Prime Video. Rozdíl bude i v tom, že všech deset dílů bude mít premiéru najednou, což je rozdíl oproti dřívějším týdenním rozestupům. Později se Vikingové dostanou i na History Channel a Netflix, ale u toho zatím není jasné kdy. Jde tedy o takzvanou časovou exkluzivitu pro Amazon. 

Vikingské helmy.
Ragnarův syn Ivar (Alex Hogh Andersen) si libuje v krvi. Pátá řada seriálu...

V deseti dílech se uzavře konflikt mezi Vikingy a Rusy. Na jedné straně stojí Björn Železný bok (Alexander Ludwig) s králem Haraldem (Peter Franzén), na druhé Ivar Bezkostý (Alex Høgh Andersen) a Oleg, kníže Novgorodský (Danila Kozlovsky). Zvrat v posledním díle první poloviny nechal jednu postavu na pokraji smrti. Kattegat je v ohrožení a s ním i celé Norsko. 

Poslední série Vikingů je stejně jako ta předchozí rozdělená na dvě půlky o deseti dílech. Druhá půlka nyní uzavře všechny dějové linie. „Vždycky jsem věděl jak Vikingové skončí. Po 89 epizodách si myslím, že jsme ságu Ragnara Lothbroka a jeho synů odvyprávěli a divákům dopřejeme definitivní konec seriálu. Takový, jaký si fanoušci zaslouží,“ prohlásil již dříve tvůrce seriálu Michael Hirst. 

Hirst na novou sérii láká: „Naše epická sága vikingů dospěla ke svému konci. Neskončí ale dřív, než diváci uvidí některé z mých vůbec nejoblíbenějších epizod,“ prohlásil. „Pokud můžete plakat, jsem si jist, že plakat budete,“ dodal tajemně. 

Zábavní gigant Netflix zatím pracuje na vedlejším seriálu (spin-offu) ze světa vikingů s podtitulem Valhalla. Děj by se měl odehrávat sto let po původním seriálu a zabývat se tak dobou Viléma Dobyvatele. Jako tvůrce (showrunner) na něm znovu pracuje Michael Hirst. 

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...