2. května 2017 10:01 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nastane diktatura rodiny Underwoodů? Pokračování House of Cards má novou ukázku

Hlavní roli v seriálu Dům z karet hraje Kevin Spacey. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní roli v seriálu Dům z karet hraje Kevin Spacey. | foto: Česká televize

V pondělí večer vypustila streamovací služba Netflix ukázku k připravované páté sérii oblíbeného seriálu. V pravděpodobně dosud nejtemnější sérii bude Frank Underwood (Kevin Spacey) ještě cílevědomější a bezohlednější. Amerika se otřese v základech. Seriál bude mít premiéru 30. května na Netflixu.

„Americký lid neví, co je pro něj nejlepší. Já ano.“ Těmito zlověstnými slovy pronesenými s mrazivým klidem uvádí 46. prezident spojených států Frank Underwood diváky do ukázky. Dramatické záběry v rychlém střihu ukazují politické meetingy, protesty, tajné dokumenty i erotické scény. Underwood se u toho hypnotickým hlasem naváží do amerického lidu, když vykládá své ženě Claire (Robin Wright) svůj plán - trvalou vládu jejich rodiny nad Amerikou. „Underwood 2016, 2020, 2024, 2028, 2032,“ vyjmenovává Frank a doprovodné záběry v traileru gradují. Seriál má rozhodně i po čtyřech řadách čím překvapit.

Překvapení se koná i kvůli tomu, že Beau Willimon, tvůrce televizní série, od House of Cards po čtvrté sérii odešel a na jeho místo nastoupili Melissa James Gibson (dramatička, její dílo Komorní hra pro tři mělo v repertoáru i Dejvické divadlo) a Frank Pugliese (dramatik a scénárista. Pracoval na některých dílech seriálů Právo a pořádek nebo Zločin v ulicích) . Pátá série je již v jejich režii a podle traileru je patrné, že Frank Underwood je v podobné dravé formě, jako v první sérii. Druhé, třetí a čtvrté řadě je totiž občas vyčítáno, že Underwood již není tak průbojný a výrazný.

Seriál House of Cards na motivy knižního bestselleru Michaela Dobbse se setkal s úspěchem u fanoušků i kritiky. Na kontě má dva Zlaté glóby a šest cen Emmy.

Páteční premiéra druhé řady amerického seriálu House of Cards (Dům z karet) připraví milionům jeho fanoušků na celém světě perný víkend.
Herec Kevin Spacey obdržěl cenu za svůj výkon v seriálu Dům z karet

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz